اخبار

استاندار اصفهان به مسئولان استان برای جذب اعتبارات اشتغالزایی تذکر داد

استاندار اصفهان به مسئولان استان برای جذب اعتبارات اشتغالزایی تذکر داد
محسن مهرعلیزاده در جلسه کارگروه اشتغال استان اصفهان به فرمانداران و مسئولان دستگاه های اجرایی و بانک های این استان تذکر داد که تا پایان سالجاری برای جذب صد درصدی اعتبارات اشتغالزایی در نظر گرفته شده اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی به نقل از ایرنا، استاندار اصفهان روز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان اصفهان که در استانداری برگزار شد با اشاره به کارنامه استان اصفهان در این زمینه افزود: از مسئولان استان توقع و انتظار دارم که در یک ماه باقی مانده از سال برای جذب سهم خود در بخش ها و طرح های مختلف اشتغالزایی، اهتمام جدی داشته باشند و جذب اعتبارات را دست کم به صد درصد برسانند.
وی با تاکید بر اینکه استان اصفهان ظرفیت جذب بالای 100 درصد اعتبارات اشتغالزایی را دارد، بیان کرد: ما باید اعتبار اصفهان را در میان سایر استان ها در زمینه اجرای تکالیف و وظایف محول شده، حفظ کنیم.
استاندار اصفهان با بیان اینکه اشتغال، اولویت نخست همه استان ها از جمله اصفهان است، تاکید کرد: باتوجه به حجم بالای دانش آموختگان دانشگاهی در کشور که حدود 12 میلیون نفر است، لازم است اقدام های جدی در این زمینه انجام شود.
مهرعلیزاده با بیان اینکه دولت در سالجاری برای ایجاد 970 هزار فرصت شغلی در قالب طرح های مختلف برنامه ریزی کرده است، گفت: سهم استان اصفهان از طرح های اشتغالزایی 90 هزار شغل است.
وی همچنین نرخ بیکاری در این استان را 14 درصد و نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی را 20.8 درصد اعلام کرد و یادآور شد: میانگین نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی در کشور 20 درصد است.
استاندار اصفهان با اشاره به تخصیص یکهزار و 650 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا در قالب طرح اشتغال فراگیر برای این استان، گفت: طرح های دیگری نیز برای اشتغالزایی مانند کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، مهارت آموزی در محیط واقعی، تبصره 18 قانون بودجه، توسعه مشاغل خانگی و مشاغل پایدار روستایی نیز در نظر گرفته شده است که دستگاه های اجرایی و فرمانداران استان باید برای پیشبرد این طرح ها و جذب اعتبارات آنها تلاش بیشتری کنند.
وی افزود: دیر ابلاغ شدن اعتبار طرح های مذکور ( در ماه های آذر و دی)، مشکلات مربوط به ثبت اطلاعات در سامانه متمرکز طراحی شده برای این طرح ها، کم بودن تمرکز بر روی طرح های مذکور و نادیده گرفتن آنها به عنوان فرصت، مشخص نبودن تکلیف دستگاه های اجرایی بویژه فرمانداران در اجرای این طرح ها و اطلاع رسانی ناکافی از جمله دلایل مطلوب نبودن عملکرد استان اصفهان است.
وی بر انجام تبلیغات و اطلاع رسانی گسترده در جامعه برای افزایش آگاهی مردم از طرح های اشتغالزایی دولت و جذب آنها برای استفاده از این طرح ها تاکید کرد.
در ادامه این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان و مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعیی استان اصفهان گزارشی از وضعیت استان ارائه کردند وسایر اعضا در خصوص موضوع های مربوطه به تبیین دیدگاههای خود پرداختند

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید