اخبار

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه:

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه 7 اردیبهشت ماه گفت: وظیفه مردم ترغیب خودشان و دیگران به خرید کالای ایرانی است اما وظیفه کارگران تلاش برای افزایش کیفیت کالای داخلی است؛ این باور غلط که کالای خارجی باکیفیت‌تر است باید تغییر کند.

محسن نیرومند ظهر روز جمعه 7اردیبهشت ماه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اصفهان به مناسبت هفته کارگر اظهار کرد: 70 درصد مردم استان اصفهان از قشر کارگر هستند و به همین دلیل انتظار داریم مسؤولان این جمعیت را ببینند؛ انتظار داریم با نام‌گذاری میادین و خیابان‌ها به نام 6 هزار و 400 شهید کارگری آن‌ها را یاد کنند.
وی افزود: کارگران استان در سنگر کار و تولید با صبر و اعتماد سرشار از عشق به ولایت در سنگرهای دفاع مقدس و میادین کار، ایثارگری کردند و اگر این ایثارگری‌ها نبود شاهد موفقیت‌هایمان نبودیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان گفت: مقام معظم رهبری با شعار سال به دنبال توجه مردم به اجرای شعار اقتصاد مقاومتی و دوم توجه مسؤولان به برنامه‌ریزی برای این شعار است.
وی ابراز کرد: حمایت از کالای داخلی فقط خرید کالای ایرانی نیست بلکه تجربه نشان داده کشورهایی که به استقلال اقتصادی رسیدند اهمیت به تولید وطنی دادند، همه کشورهای دارای رفاهی که با پول نفت ادعا می‌کنند رفاه دارند با کوچک‌ترین خللی که در فروش نفت ایجاد شود با ویرانی رو به رو می‌شوند و ما نمی‌خواهیم به این شکل باشیم.
نیرومند بیان داشت: وظیفه مردم ترغیب خودشان و دیگران به خرید کالای ایرانی است اما وظیفه کارگران تلاش برای افزایش کیفیت کالای داخلی است؛ این باور غلط که کالای خارجی باکیفیت‌تر است باید تغییر کند.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه‌ای که دولت برای خود تعیین کرده است منع از خرید کالای خارجی در حالی که کالای مشابه ایرانی وجود دارد، است؛ خواسته ما از دولت اصلاح قوانین بانکی برای حمایت از تولیدکنندگان، بهبود فضای کسب و کار، شناسایی کانون‌های فساد، شناساندن کالاهای وطنی از طریق رسانه‌ها است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان اذعان داشت: از دولت انتظار داریم کالای قاچاق کنترل شود که اگر این اتفاق بیفتد بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد.
وی ادامه داد: سال 96 نسبت به سال 95، 3.3 نرخ بیکاری استان اصفهان کاهش پیدا کرد اما هنوز 2 درصد از نرخ متوسط کشوری عقب هستیم؛ بیشترین نگرانی ما برای اشتغال تحصیل‌کرده‌ها است که باید فکری برای این موضوع کرد.
نیرومند تشریح کرد: بالغ بر 340 برنامه به مناسبت هفته کار و کارگر در استان پیش‌بینی شده و شروع هفته را با حضور در گلستان شهدا و ادای احترام به شهدای انقلاب و دفاع مقدس آغاز کردیم.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۱۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید