اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان: هرساله از بخش اشتغال کشاورزی کاسته و به اشتغال بخش خدمات اضافه می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان: هرساله از بخش اشتغال کشاورزی کاسته و به اشتغال بخش خدمات اضافه می شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به نرخ بیکاری در سال ۹۶ گفت: ۱۴.۴ درصد نرخ بیکاری و ۱۴.۱ درصد نرخ مشارکت اقتصادی است.

محسن نیرومند در جلسه "ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی" که با حضور محمد باقر نوبخت در استانداری اصفهان برگزار شد، اظهارکرد: ۹۰ هزار دانش آموخته بیکار داریم و هرساله از بخش اشتغال کشاورزی کاسته و به اشتغال بخش خدمات افزوده می‌شود.
وی افزود: در طرح اشتغال فراگیر در مجموع ۱۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار وجود دارد که ۱۰۰۰ میلیارد تومان آن را مصوب کردیم و به بانکها انتقال دادیم. مشکل ما بانکها هستند که با داشتن قوانین دست و پا گیر قدرت تخصیص اعتبارات لازم را ندارند. البته پیش بینی می‌شود اوج پرداختی اعتبارات، این ماه باشد. البته حدود ۳۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات تصویب شده استانی و ۵۴ میلیارد تومان اعتبار روستایی در حال پرداخت است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه میزان طرح‌های اشتغال زیاد است و باید فکری برای بانکها شود، گفت: همچنین باید کارگروه ملی اشتغال در این راستا همکاری لازم را انجام دهد.
نیرومند با اشاره به اشتغال روستایی گفت: با توجه به استقبال زیاد از اعتبارات این بخش به دلیل سود پایین وامها، در کل ۲۵۴ میلیارد تومان اعتبار داریم که ۷۰ برابر این بودجه طرح درخواست کردیم. مشکلی که در این راه وجود دارد این است که تصمیمات گرفته شده خوب است اما اختیارات استانها باید افزایش یابد.
وی افزود: سهم منطقه‌ای، دستگاهی و شهرستانی اشتغال باید در اختیار مراکز استانها باشد تا اعتبارات هدفمند ارائه شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در موضوع کارورزی فرصت خوبی ایجاد شد اما پولی که قرار بود به کارورزان اعطا شود، هنوز امکان پرداخت ان مهیا نشده است.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید