اخبار

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری : 1400 بنگاه اقتصادی مشکل‌دار شناسایی شدند

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری  : 1400 بنگاه اقتصادی مشکل‌دار شناسایی شدند
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت ؛ با تشکیل کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در کشور و کارگاه‌های استانی مشکلات بنگاه‌ها کم شده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی کریم یاوری افزود : مشکلات اقتصادی امر ی غیرطبیعی نیست. اما نیاز است تا با همکاری همه دستگاه‌ها این مشکلات برطرف شود.
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها گفت: ریاست این کارگروه‌ها بر عهده استاندار است.
وی افزود: با تشکیل کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در کشور و کارگاه‌های استانی، مدت‌زمان رسیدگی به وضعیت بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار کاهش‌ یافته است.
یاوری درباره آمار‌ منتشر شده مبنی بر شناسایی ۱۴۰۰ بنگاه اقتصادی مشکل‌دار گفت: در این خصوص کارگروه‌های رفع موانع تولید در سطح استانی و ملی تشکیل شده است تا مشکلات بنگاه‌های شناسایی شده در هر استان در سطوح ملی و استانی بررسی شود.
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: این مشکلات در دو قسمت درون سازمانی و برون سازمانی قابل بررسی است.
یاوری افزود: این بنگاه‌های اقتصادی عمدتاً با مشکلاتی از جمله سرمایه در گردش، تعویق در پرداخت حقوق کارگران، مشکل در فروش محصول، تجهیزات فرسوده و عدم توانایی رقابت در بازار مواجه هستند. به این مشکلات باید رکود، تحریم و قوانین دست و پا گیر را هم اضافه کرد.
وی با اشاره به حمایت از نیروی کار هم گفت: توانمندسازی بنگاه‌ها در جهت صیانت از نیروی کار و پایداری از تولید و حمایت از کارآفرینان در دستور کار همیشگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد و اقداماتی هم انجام شده است.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۴۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید