اخبار

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر : زنان فاقد درآمد و خانواده زندانیان بیمه می‌شوند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر : زنان فاقد درآمد و خانواده زندانیان بیمه می‌شوند
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت : زنان فاقد درآمد و خانواده زندانیان در صورت انجام کار تولیدی یا مشاغل خانگی، خانواده‌های بدون سرپرست و خانواده‌هایی که سرپرست آنها سرباز است می‌توانند بیمه شوند.
 به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به نقل از فارس ، محمدرضا واعظ مهدوی گفت: در تعریف سطوح حمایتی افراد فاقد توان کاری، زنان فاقد درآمد و خانواده زندانیان در صورت انجام کار تولیدی یا مشاغل خانگی، تحت‌پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد : خانواده‌های بدون سرپرست و خانواده‌هایی که سرپرست آنها سرباز است نیز می توانند تحت پوشش این بیمه باشند. 
واعظ مهدوی افزود: برای تحقق برنامه بیمه کردن 3 میلیون و 400 هزار خانوار در کشور با هزینه 17 هزار میلیارد ریال، امسال به ازای هر خانوار روستایی، یک نفر بیمه می‌شود.
وی اظهار کرد: برای تأمین اجتماعی و مبارزه با فقر برنامه‌هایی به دولت ارایه شده که از یکی از آنها، تحقق بیمه شدن قشر بازمانده از بیمه‌ است.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با اشاره به سطوح حمایتی گفت: در سطح اول حمایتی افرادی نظیر معلولان، معتادان، زنان بی سرپرست یا بد سرپرست، مهجوران، کودکان یتیم و سالمندان تعریف شده و پس از آن، بیمه های پایه قرار دارند که برای نیروی کار و افراد شاغل است.سطح سوم مربوط به افرادی است که می خواهند از خدماتی بالاتر از سطح حداقل رفاه بهره مند شوند و در خدمات سطح دوم نیز خدمت شامل بازنشستگی، از کارافتادگی، فوت و درمان ارائه می شود.
واعظ مهدوی با اشاره به افزایش ضریب پوشش فوت روستاییان و عشایر گفت: در این بیمه به دنبال پوشش این جامعه هدف در مقابل حوادث غیر مترقبه و فقر نیز هستیم.
وی تصریح کرد: می خواهیم همزمان با جذب جامعه هدف، صنوف تولیدی در روستاها را شکل  دهیم تا جامعه به سمت نظام بیمه‌ای برود و افراد از لایه‌های بیمه‌ای مختلف استفاده کنند.
 
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۲۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید