اخبار

نشست توجیهی طرح "تولید مبتنی بر قرارداد" با تولید کنندگان فرش دستباف استان اصفهان

نشست توجیهی طرح "تولید مبتنی بر قرارداد" با تولید کنندگان فرش دستباف استان اصفهان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نشست توجیهی طرح "تولید مبتنی بر قرارداد" با تولید کنندگان فرش دستباف استان اصفهان دراین اداره کل برگزار شد.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان اصفهان ضمن خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه گفت: طرح "تولید مبتنی بر قرارداد" یکی از طرح های توسعه کسب و کارهای روستایی است که با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت جهاد کشاورزی و موسسات عامل در دستور کار قرار گرفته و به استان ها ابلاغ شده است.
سید کمال الدین میرهادی با اشاره به اینکه اشتغال یکی از مسائل اساسی کشور است افزود: در حال حاضر سه میلیون نفر جمعیت بیکار در کشور وجود دارد و سالانه یک میلیون نفر نیز به این جمعیت افزوده می شوند که بخش قابل توجهی از آنها افراد فارغ التحصیل هستند.
وی ادامه داد: برای حل مساله اشتغال، مبنای دولت تخصیص اعتبارتسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار بوده و بر همین اساس مطالعات جامعی برای اجرای طرح تکاپو در سطح کشور انجام شده و رسته ها تعیین شدند.
میرهادی در خصوص طرح اشتغال فراگیر نیز توضیح داد: در طرح اشتغال فراگیر توانمند سازی نیروی کار و تأمین منابع مالی مبنای کار بوده و از سال گذشته تا کنون 20 میلیارد تومان تسهیلات به بافندگان فرش اعطا شده است.
این مقام مسئول در خصوص طرح تولید مبتنی بر قرارداد توضیح داد: در این قرارداد فرایند کلی خدمات فنی، آموزشی، مشاوره ، تأمین مواد اولیه و تامین بازار فروش در یک برنامه تجاری تعریف و مشخص می شود.
وی با اشاره به ظرفیت استان اصفهان در تولید فرش دستباف گفت: این طرح در چارچوب های مشخص و با نظر سازمان صنعت معدن و تجارت در استان اصفهان قابل اجرا خواهد بود و موجب بقای صنعت فرش دستباف در سراسر استان خواهد شد.
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه درارائه تسهیلات همواره کارآمد بودن و دسترسی تسهیلات مسأله بوده است گفت: در استان اصفهان این طرح از صنایع غذایی به بافت فرش و داروهای گیاهی نیز تعمیم داده شده است.
میرهادی با بیان اینکه دولت اعتبارات قابل توجهی را درحوزه روستایی اختصاص داده ولی از این منابع 60 الی 70 درصد نتیجه مطلوب حاصل می شود گفت: معمولا تسهیلات در بخش هایی از تولیدات دامی و کشاورزی هزینه می شود که بازار فروش قابل توجهی ندارد.
این مقام مسئول یکی از کارآمدی های طرح مذکور را تولید براساس نیاز بازارعنوان کرد و ادامه داد: این طرح ارتباط پایداری را بین تولیدکنندگان روستایی و خریداران شهری ایجاد کرده و تولید کننده و خریداراز کیفیت و بازار فروش محصول تولیدی مطمئن خواهند بود.
وی با بیان اینکه این طرح سه راس اصلی دارد گفـت: تولید کننده که حتما لازم است اهل روستا باشد، خریدار که رأس دیگرین طرح بوده و سومین رأس آن بانک است که محدودیتی برای تأمین اعتبار تسهیلات با نرخ 6 درصد وجود نداشته و تنها جایی قابل هزینه است که منجر به تولید اشتغال پایدارگردد.
در ادامه این جلسه حجت سلمانی زاده کارگزار طرح تکاپو در اصفهان نیز به تشریح ابعاد این طرح پرداخت واعضای حاضر درباره نحوه اجرایی طرح مذکور در استان به تبیین نظرات خود پرداختند.
این جلسه با حضور بیش از 40 نفر از تولیدکنندگان توانمند فرش دستباف استان اصفهان در اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی برگزار شد.

۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید