اخبار

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با فرماندهی انتظامی استان در زمینه کاهش جرم و آسیب های اجتماعی

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با فرماندهی انتظامی استان در زمینه کاهش جرم و آسیب های اجتماعی
به گزارش روابط عمومی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تفاهم نامه همکاری با فرماندهی انتظامی استان اصفهان با موضوع ارتقای امنیت اجتماعی و کاهش جرم و آسیب های اجتماعی را امضا کرد.

محسن نیرومند درجلسه مشترک با نمینگان نیروی انتظامی گفت: با امضای این تفاهم نامه ما خواستار فعالیت و حضور پر رنگ تر نیروی انتظامی در تامین مدرس و محتواهای آموزشی در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی هستیم.
وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اخراج های کارگران مربوط به ناهنجاری های رفتاری کارگران در محیط کار است افزود: ریشه یابی این نوع آسیب های اجتماعی از قبیل دزدی ، پرخاش، اعتیاد و ... امری ضروری است که به کمک نیروی انتظامی، دانشگاه و این اداره کل قابل تحقیق و شناسایی هست.
نیرومند ادامه داد: بسیاری از بزه های رفتاری که از کارگران در محیط کار سر می زند ناشی از فشارهای اقتصادی و اجتماعی بوده که تاب آوری آنها را در برابر مشکلات کاهش داده است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان هدف از امضای این تفاهمنامه را همکاری و مشارکت در اجرای برنامه ها و طرح های مورد توافق طرفین با رویکرد برنامه های آموزشی ، فرهنگی و اجتماعی و هنری در راستای پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی و توسعه و تعمیق نظم و انظباط اجتماعی و ایجاد سلامت در جامعه عنوان کرد.
نیرومند با بیان اینکه در این تفاهمنامه محورهای همکاری و مشارکت در 9 بند تدوین شده است همکاری در برپایی نمایشگاه های آسیب های اجتماعی، ویژه کارکنان، کارگران و خانواده آنان و ارائه خدمات مشاوره رایگان به کارگران، کارکنان و خانواده آنان با حضور در مراکز مشاوره و برگزاری همایش و سمینار های مشترک در خصوص آسیب های اجتماعی و جرائم را از جمله محور های همکاری و مشارکت در این تفاهمنامه برشمرد.
در ادامه جلسه نماینده فرماندهی نیروی انتظامی نیز به تبین فرصت ها و ظرفیت هایی که در قالب این تفاهم نامه ایجاد میگردد سخن گفت.
وی همچنین آمادگی نیروی انتظامی را در معرفی اساتید مجرب برای آموزش مدیران، کارکنان، کارگران و خانواده آنان در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی به عنوان یکی از محور های این تفاهمنامه اعلام کرد.
این تفاهمنامه در سه نسخه و 4مادهتنظیم و به امضای طرفین رسید که به مدت 3 سال لازم الاجرا می باشد.

۴ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید