اخبار

بازدید معاون اموراقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ذوب آهن اصفهان/ ایران سیزدهمین تولید کننده فولاد در جهان

بازدید معاون اموراقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ذوب آهن اصفهان/ ایران سیزدهمین تولید کننده فولاد در جهان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، دکتر علی سرزعیم معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارخانه ذوب آهن اصفهان بازدید کرد.
در این بازدید دکتر سرزعیم ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های این کارخانه گفت: مجموعه ذوب آهن ذخیره ای برای بازنشستگان فولاد است.
وی همچنین از اعلام آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای حمایت و مساعت همه جانبه از مدیرعامل، مدیران ارشد و نیروی انسانی کارخانه ذوب آهن خبرداد و افزود: حفظ سود آوری کارخانجات بزرگ تولیدی و پیشگیری از زیان ده شدن آنها از اولویت های این وزارت است.
سرزعیم افزود: از رونق تولید و سود آوری شرکت های بزرگی مانند مجموعه ذوب آهن، هم استان و هم کارخانه های کوچکتر بهره مند خواهند شد وبه حیات خود ادامه خواهند داد.
معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی با اشاره به شرایط سخت کنونی گفـت: فشار های اقتصادی و سیاسی بر روی شرکت ها نیز در حال بیشتر شدن است.
وی همچنین گفت: شرکت های بزرگ با مشکلات و مسائل بزرگی روبرو هستند که باید با تدابیر شایسته اقتصادی برحاشیه ها و مشکلات غلبه کرد.
سرزعیم حضور فعال در بازارهای کشور های همسایه را امری ضروری عنوان کرد و افزود: این موضوع هم از لحاظ سیاسی و اقتصادی و هم از لحاظ موقعیت استراتژیک کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.
این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت های متعدد کشور در راستای تعدیل فشارهای اقتصادی گفت: در حال حاضر در کشور یک توان مهندسی غیر متعارف پدید آمده که می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات بنگاه های اقتصادی باشد.
در ادامه این جلسه مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن با ارائه گزارشی از عمده فعالیت های این شرکت افزود: ایران با یک پله صعود در یک سال گذشته، اکنون سیزدهمین تولید کننده فولاد در جهان است.
وی با اشاره به بحران آب در استان اصفهان اعلام کرد: شرکت ذوب آهن در سال 96 در مقایسه با سال 87 به میزان 28 درصد کاهش مصرف آب داشته که هم اکنون این میزان به 29 درصد نیز رسیده است.
یزدی زاده ادامه داد: انتقال پساب انسانی فولاد شهر به ذوب آهن از جمله پروژه های کلیدی توسعه این شرکت است.
وی در خصوص میزان سهام سازمان تأمین اجتماعی از شرکت ذوب آهن گفت: در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی 56 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد.
مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن همچنین گفت: اکنون بیش از 14 هزار نفر نیروی انسانی در کارخانه ذوب آهن مشغول به کار هستند.
یزدی زاده بحران کمبود آب، عدم امکان تأمین مالی از بانک، کاهش تولید ناشی از کمبود موجودی مواد اولیه، پایین بودن ظرفیت تولیدعدم تناسب ظرفیت تولید با تعداد پرسنل را از مهمترین مشکلات کنونی شرکت ذوب آهن برشمرد.
دکتر سرزعیم در ادامه سفر یک روزه خود به استان اصفهان با مدیر عامل شرکت دخانیات اصفهان نیز دیدار و به بررسی مسائل و مشکلات این کارخانه پرداخت.
وی همچنین به همراه مدیر کل تعاون، کارورفاه اجتماعی و دو نفر از مدیران ارشد وزارت متبوع از شهرک سلامت اصفهان و بخش های مختلف این مجموعه پزشکی و درمانی بازدید کردند.
مدیر عامل شهرک سلامت اصفهان و مسوولان این پروژه ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای این پروژه عظیم به تبیین مسائل این مجموعه نیز پرداختند.
دکتر سرزعیم و هیأت همراه در پایان این سفر دوروزه با مهندس نوید نجات بخش رئیس هیأت مدیره شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان دیدار کرد.
دکتر سرزعیم ضمن بررسی طرح ها و فعالیت ها و چالش های اداری و اقتصادی این مجموعه پیشرو اظهار داشت: اقتصاد ایران معتاد به تفت شده و متأسفانه در مقابل تغییر این وضعیت مقاومت می شود.
وی افزود: تحریم با وجود آسیب های فراوان، فرصت های زیادی را هم ایجاد می کند که یکی از آنها وابستگی کمتر به درآ مد های نفتی است .
معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان ابراز امیدواری کرد: با ازبین رفتن تحریم ها بار دیگر نباید اتکا به نفت داشته باشیم و همواره دنبال خود اتکایی بدون تکیه بردرآمدهای نفتی باشیم.
معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی به همراه ناصر شیخی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و اسماعیل طاهری بهروز دیرکل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 4 و 5 مهرماه به اصفهان سفر کردند.
۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید