اخبار

نشست روسا و کارشناسان اجتماعی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با مدیرکل دفتر آسیب های اجتماعی وزارت متبوع

نشست روسا و کارشناسان  اجتماعی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با مدیرکل دفتر آسیب های اجتماعی وزارت متبوع
به گزارش روابط عمومی ، نشست روسا و کارشناسان فرهنگی و اجتماعی ادارات تعاون کارورفاه اجتماعی در سطح استان اصفهان با مهندس احمدرضا پرنده مدیرکل دفتر آسیب های اجتماعی وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی برگزار شد.
احمد رضا پرنده در این نشست ضمن قدر دانی از مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در همراهی و حمایت در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: بررسی وضعیت جامعه در حوزه آسیبهای اجتماعی و اجرای برنامه های وزارت متبوع نقش موثری در کاهش معضلات اجتماعی وبه ویژه در جوامع کارگری خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درصدد طراحی و برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال اقشار کم در آمد در مناطق محروم است گفت: در بسیاری از کشور ها افرادی که در مناطق محروم برای امرار معاش خود با مشکل مواجه هستند در قبال انجام کاری مشخص در قالب طرح های رفاه اجتماعی مبلغ مشخصی را به عنوان حقوق در یک بازه زمانی از دولت دریافت میکنند.
وی ادامه داد: اجرای این طرح در سایر کشور ها با کاربری های مختلف نتیجه بخش بوده و ایجاد اشتغال کرده است.
مهندس پرنده عنوان کرد: این نوع مشاغل که مشاغل حمایتی نامیده می شود، متفاوت از طرح های اشتغالزایی است که دولت اعلام می کند.
این مقام مسئول با بیان اینکه این طرح به صورت پایلوت در چند استان اجرا خواهد شد گفت: طرح هایی در این زمینه قابل اجرا خواهند بود که یک منفعت رفاه اجتماعی را در سطح جامعه ایجاد می کند.
پرنده در پایان صحبت های خود از روسا و کارشناسان امور اجتماعی ادارات شهرستان ها خواستار شد: با توجه به مطالب ارائه شده طرح هایی که در مناطق محروم می تواند منجر به منافع عمومی گردد به دفتر معاون امور اجتماعی وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی را ارائه نمایند.
در ادامه مهندس محسن نیرومند مدیرکل تعاو ن کارورفاه اجتماعی استان اصفهان نیز ضمن ترغیب اعضای حاضر در جلسه برای ارائه طرح هایی با ویژگی های ذکر شده از مدیرکل آسیب های اجتماعی وزارت متبوع خواست بدون در نظر گرفتن سلسله مراتب اداری پرسش ها و سوالات کارشناسان و روسای شهرستان ها را برای ارائه طرح های مفید در این قالب پاسخگو باشند.
۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید