اخبار

برگزاری کمیته آموزش و پژوهش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان

برگزاری کمیته آموزش و پژوهش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان
جلسه کمیته آموزش و پژوهش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان، نمایندگان تامین اجتماعی و بهزیستی ، اساتید دانشگاهی و با همکاری موسسه کار و تامین اجتماعی برگزارشد.
محسن نیرومند مدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان اصفهان دراین جلسه عنوان کرد: برگزاری هدفمند جلسات کمیته پژوهش و آموزش از اهمیت زیادی برخوردار است و بی توجهی به برگزاری مؤثر این کمیته منجر به ارائه و اجرای طرح های غیر کارشناسی می شود که مسائل اجتماعی را افزایش می دهد.
وی اظهار داشت: این کمیته مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و 11 دستگاه در هر استان زیر مجموعه دارد و علاوه بر حوزه کار در همه حوزه های اجتماعی مرتبط با وزارت متبوع نیز می تواند فعالیت کند.
نیرومند مؤسسه کار و تأمین اجتماعی و مؤسسه پژوهش تأمین اجتماعی را دو بازوی توانمند برای حمایت از پروژه های علمی که قابلیت اجرایی دارند عنوان کرد و افزود: با وجود این دو مؤسسه این کمیته ها می توانند نقش آفرینی کرده و از استان طرح های کارشناسی شده به وزارت ارائه گردد.
وی با بیان اینکه در این جلسه برای اولین بار بررسی و ارائه طرح های دانشگاهی انجام می شود افزود: هدف از برگزاری این جلسه نیاز سنجی آموزش ها و پژوهش های استان در حوزه های اجتماعي مرتبط با زیرمجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اصفهان است که پس از نیازسنجی و اولویت بندی موارد، اقدامات عملیاتی شدن آن ها پیش بینی خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین گفت: با توجه به اینکه کارگری و صنعتی بودن اصفهان نسبت به سایر استان ها، موضوعات اقتصادی و تحریم ها بیشترین آسیب ها را به ما وارد می کند.
نیرومند با اشاره به شرایط اشتغال و بیکاری قابل توجه فار غ التحصیلان دانشگاهی اذعان کرد: اکتفا کردن به طرح های اشتغال دولتی نمی تواند مساله اشتغال را به تنهایی حل کند.
وی با بیان اینکه بیشترین شکایات مطروحه در یوان عدالت اداری مربوط به تأمین اجتماعی و شهرداری ها است، اظهار داشت : یکی از مواردی که نیاز جامعه امروز ماست افزایش آگاهی عمومی و آموزش مقررات به مردم است.
در ا دامه این جلسه دو طرح کارشناسی شده توسط تهیه کنندگان آن ارائه و اعضا نیز نظرات خود را در خصوص طرح هاو همچنین روند ادامه برگزاری این جلسات تبیین کردند.
این جلسه با حضور سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون اشتغال اداره کل بهزیستی استان، رئیس روابط عمومی تامین اجتماعی و معاون موسسه جهاد دانشگاهی و اساتید اقتصاد و کارآفرینی دانشگاهها و با همکاری موسسه کار و تامین اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دفتر مدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان اصفهان برگزار شد.
۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید