اخبار

کارگران و کارفرمایان اصفهانی در سامانه روابط کارثبت نام کنند

کارگران و کارفرمایان اصفهانی در سامانه روابط کارثبت نام کنند
ثبت نام جامعه کارگری و کارفرمایی در سامانه جامع روابط کار صرفا برای کارگران اصفهانی از طریق دفاتر اعلامی پیشخوان دولت آغاز می شود.
مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: باتوجه به راه اندازی سامانه جامع روابط کار ثبت نام کارگران و کارفرمایان در این سامانه، فرایند ثبت نام کارگران و کارفرمایان از دفاتر پیشخوان دولت آغاز شد.
سیف ا... علیخانی همچنین توضیح داد: در این سامانه حدود ۳۰ خدمت در حوزه روابط کار، هم برای کارگران و هم برای کارفرمایان پیش بینی شده که در فاز نخست دو زیرسامانه «ثبت الکترونیکی دادخواست کارگران» و «ثبت قراردادهای نیروی کار توسط کارفرمایان» راه اندازی می شود.
وی با اشاره به گسترش قراردادهای موقت افزود: راه اندازی این سامانه و ثبت قراردادهای نیروی کار در آن باعث شناسایی و شفافیت در وضعیت قراردادهای نیروی کار می شود.
علیخانی همچنین گفت: ثبت الکترونیکی شکایات (دادخواست) کارگران بدون مراجعه حضوری به مراجع حل اختلاف و ثبت قراردادهای کار نیروی انسانی توسط کارفرمایان یکی از ویژگی‌های سامانه جامع روابط کار است.
وی اظهار داشت: در مرحله قدماتی و آزمایشی صرفا کارگران و کارفرمایان استان تهران امکان ثبت نام در سامانه را داشتند و در حال حاضر این امکان برای همه کارگران و کارفرمایان فراهم شده و میتوانند با در دست داشتن مدارک هویتی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و پس از تشکیل پرونده نسبت به دریافت نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد خود اقدام کنند.
شایان ذکر است سامانه جامع روابط کار سامانه‌ای است که امکان ثبت تمام فرایندها و روابط کاری مربوط به کارگران و کارفرمایان به صورت الکترونیکی را فراهم می‌کند.

۲۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید