اخبار

پیام مدیر کل تعاون، کارورفاه اجتماعی به مناسبت اول آبان روز آمار و برنامه ریزی

پیام مدیر کل تعاون، کارورفاه اجتماعی به مناسبت اول آبان روز آمار و برنامه ریزی
محسن نیرومند مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ضمن قدر دانی از زحمات کارکنان واحد آمار در سطوح مختلف این اداره کل، در طی پیامی این روز را به تلاشگران عرصه اطلاعات و آمار تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

روزی فرا می رسد که علم آمار به اندازه خواندن و نوشتن ، از ضروریات زندگی جوامع پویا خواهد بود.

امروزه بدون در دست داشتن آمار کافی، دقیق و به‌هنگام، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، تعیین اهداف، راهکارها و فعالیت‌ها و در نهایت ارزیابی نتایج مربوطه امکان‌پذیر نمی‌باشد.
آمار زیربنای تمام حرکتهایی است که در سازمان انجام می شود و درصورتی که آمار قابل اطمینان در سازمان وجود نداشته باشد، برنامه ریزی با مشکل روبه رو شده و امکانات موجود در مسیر درست به کارگرفته نخواهد شد. به بیان دیگر، آمار، مهمترین ابزار ارزیابی عملکرد گذشته، حال، برنامه ریزی برای آینده و یکی از عوامل اصلی سیاستگذاری و مدیریت در هر سازمانی محسوب می شود. مقوله ای که ارزش آن روزبه روز بیشتر می شود. به طوری که دنیای جدید را جهان آمار و احتمالات نام نهاده اند. در تبیین نقش و وظیفه آمار گفته می شود که آمار همچون چراغی است برای روشن کردن نقاط تاریک تصمیم گیری صریح و بی ابهام فرد تصمیم گیرنده. از سوی دیگر، برنامه ریزی متکی بر آمارهای صحیح، درست و به موقع، یکی از رموز موفقیت و پیشرفت سازمان ها است. مدیریت با برنامه ریزی میتواند مشکلات احتمالی را پیش بینی و برای آن ها چاره اندیشی کند. بهره گیری درست از آمار و برنامه ریزی، فواید زیادی را به دنبال خواهد داشت.
اینجانب ضمن تبریک اول آبانماه به عنوان روز آمار و برنامه ریزی و تقدیر از تلاشهای ارزشمند همکاران حوزه آمار اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان اصفهان از خداوند بزرگ تداوم سلامتی و توفیق روز افزون ایشان را خواهانم و این روز را بر همه تلاشگران عرصه آمار، اطلاعات و برنامه ریزی تبریک عرض می نمایم.
 
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید