اخبار

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و حرفه ای:

سازمان فنی و حرفه ای افراد ماهر را به مسابقات جهانی اعزام می کند

سازمان فنی و حرفه ای افراد ماهر را به مسابقات جهانی اعزام می کند
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و حرفه ای کشور به نخستین حضور ایران در مسابقات مهارت اوراسیا و کسب یک مدال نقره اشاره کرد و از بنگاه های اقتصادی خواست کارکنان ماهر خود را برای شرکت در رقابت های بین المللی به این سازمان معرفی کنند.
به گزارش ایرنا، رضا باجولوند با اعلام این خبر اظهار کرد: ایران در سازمان جهانی مهارت عضو است و هر 2 سال یک بار، منتخبانی را به رقابت های جهانی اعزام می کند.
وی ادامه داد: امسال نیز ایران برای نخستین بار بر پایه تفاهمنامه ای که با روسیه داشت، در مسابقات اوراسیا شرکت کرد. برخلاف مسابقات جهانی که محدودیت سنی تا 22 سال را دارد، افراد دارای 28 سال و کمتر می توانند در این مسابقات شرکت کنند.
وی گفت: در رقابت های آزاد اوراسیا که نفراتی از روسیه، بلاروس، هند، قزاقستان، مغولستان، برزیل، سوییس، انگلیس و عربستان حضور داشتند، نماینده ای از ایران با حمایت یکی از شرکت های خصوصی در رشته تاسیسات الکتریکی شرکت کرد. کارشناس همراه وی نیز از مربیان باتجربه سازمان فنی و حرفه ای بود که وی را آموزش داده است.
به گفته وی، در رشته تاسیسات الکتریکی 18 نفر به رقابت پرداختند که نماینده ایران پس از شرکت کننده روس، مقام دوم و مدال نقره را کسب کرد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: در ایران مساله حمایت مالی شرکت ها از نفرات اعزامی به رقابت های مهارتی و تخصصی کمرنگ است و مشوق های لازم برای مشارکت این شرکت ها ارایه نمی شود.
به گفته باجولوند، نماینده ایران نفر برتر چهاردهمین دوره مسابقات ملی مهارت بود و افراد مشابه وی با مدال های طلا، نقره، برنز و دیپلم افتخار در 33 رشته مهارتی شرایط حضور در مسابقات بین المللی را دارند.
وی یادآوری کرد: در سال 2019 تیمی از ایران به مسابقات جهانی مهارت که در روسیه برگزار می شود اعزام می شوند.
مسابقات اوراسیا (های تک 2018) از دوم تا ششم آبان ماه در شهر «یکاترینبورگ» روسیه برگزار شد.
در این دوره 473 رقابت کننده و 540 کارشناس از جمهوری اسلامی ایران، روسیه، بلاروس، برزیل، سوئیس، انگلیس، هند، قزاقستان، مغولستان و عربستان در 22 رشته شرکت داشتند.
«رضا رزوان» که در چهاردهمین مسابقات ملی مهارت در رشته تاسیسات الکتریکی مدال طلا را به دست آورده بود، به همراه «فاروق محمد امینی» از کارشناسان مجرب این رشته با حمایت یک شرکت مهندسی در این مسابقات حضور یافت.
رزوان در سه روز (18 ساعت) با 18 شرکت کننده رقابت کرد و رتبه دوم رشته تاسیسات الکتریکی را به دست آورد.
امسال نیز هجدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت در ٣٣ رشته با حضور ٥١٢ شرکت کننده از ٣١ استان کشور از بیست و سوم تا بیست و هفتم تیرماه برگزار شد.
۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۱۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید