اخبار

برگزاری کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا در اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان اصفهان

برگزاری کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا در اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان اصفهان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا با حضور نمایندگان دستگاه های دولتی و نخبگان دانشگاهی و بخش خصوصی در این اداره برگزار شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در این جلسه با اشاره به دستور رئیس جمهور به وزیر کشور برای احصا راه های مقابله با تحریم های ظالمانه گفت: بر اساس دستورالعمل های موجود ، هر وزارت و سازمان دولتی مکلف به تشکیل یک حوزه معاونتی مستقل در این زمینه شده است.
محسن نیرومند افزود: استانداری نیز مسوول احصای مشکلات و تهدیدها و ارائه راهکارهای بومی و کشوری شده است که در این راستا، استانداری اصفهان، 4 کمیسیون تشکیل داده است.
وی کمیسیون اقتصادی، کمیسیون سیاسی و امنیتی و کمیسیون اجتماعی و فرهنگی را عناوین کمیسیون های تشکیل شده عنوان کرد و افزود: این اداره کل مسوول کمیسیون اجتماعی و فرهنگی است که برای دریافت راهکارهای موثر و اجرایی، از نخبگان دانشگاهی و نمایندگان بخش خصوصی، اتاق اصناف، اتاق تعاون و اتاق بازرگانی در این جلسه دعوت شده است.
نیرومند همچنین گفت: برای احصای مسائل و مشکلات باید دسته بندی دقیقی از مسایل در سطوح استانی و ملی داشته باشیم و همچنین مشخص کنیم هر مساله در چه کمیسیونی باید مورد بررسی قرار گیرد.
این مقام مسوول مشکلات موجود داخلی را نیز به عنوان تحریم های داخلی مطرح کرد و اظهار داشت: علاوه بر ارائه راهکارهایی برای مقابله با تحریم های خارجی باید موانع و تحریم های داخلی را نیز احصا و راهکارهایی برای از بین بردن آن ها ارائه کنیم.
در ادامه این جلسه اعضای حاضر به تبیین نظرات خود در این راستا پرداختند.
رصد دقیق فرصت ها و تهدیدها با تهیه یک گزارش اجتماعی از وضعیت موجود و ارائه یک الگوی واحد برای مقابله با تحریم ها در جوانب مختلف، توجه به اقدامات رسانه ای و اقدامات موثر در حوزه جامعه شناسی و روانشناختی برای افزایش آگاهی مردم در راستای مقابله با عملیات های روانی دشمن که در سطح جامعه به صورت گسترده و سریع فراگیر شده و تاثیر زیادی خواهد داشت. پیش بینی نافرمانی ها مدنی و تنش های اجتماعی که دارای ریشه اقتصادی هستندو ناشی از فشارهای اقتصادی است که عموم مردم آن را متحمل می شوند. حل مسایل داخلی که بیش از تحریم های خارجی به اقتصاد کشور ضربه وارد کرده و و موجب از بین رفتن سرمایه های اجتماعی می شود.
شناخت ساختار تحریم ها و برنامه ریزی واقع بینانه برای مبارزه با آن و همچنین برگزاری نشستهای پیوسته با نخبگان اقتصادی و اجتماعی برای ارائه اطلاعات دقیق و شفاف از وضعیت موجود جهت پیش بینی و موضع گیری های دقیق در آینده ازجمله مواردی بود که توسط اعضای حاضر در جلسه مطرح شد.
۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۵۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید