اخبار

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری این استان پس از بررسی های بیشتر کارشناسی طی 2 هفته آینده تصویب می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری ،اقبال عباسی در کارگروه تخصصی اشتغال تاکید کرد: کلیات سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری استان آماده شده و مسئولان اجرایی موظفند حداکثر تا 2 هفته دیگر میزان تعهد ایجاد اشتغال خود را براساس این سند مشخص و نسبت به اظهار نظر در خصوص تایید یا اصلاح آن اقدام کنند.
وی همچنین به برخی مدیران در خصوص چگونگی روند تهیه سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری استان دستورهای لازم را صادر و تصریح کرد: دستگاهی که قرار است بیشترین شغل را ایجاد کند، باید در این زمینه کارها را با سرعت اجرایی کند.
عباسی یادآور شد: مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با تهیه سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری باید دنبال مشاور این طرح می رفتند و سهم اشتغالزایی خود را پیگیری می کردند.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: پس از تصویب این سند، مدیران موظفند نسبت به تحقق میزان تعهد ایجاد اشتغال مرتبط با حوزه خود اقدام کنند؛ همچنین رئیس و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در نشست های جداگانه با مدیران دستگاه های اجرایی و مشاوران طرح پس از مشخص شدن سهم واقعی ادارات در ایجاد اشتغال نسبت به گرفتن تعهدهای لازم از مدیران اقدام کنند.
وی یادآور شد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی میزان ایجاد اشتغال و نیاز مالی آن را برای هر دستگاه اجرایی در استان مشخص و پس از تفاهم نسبت به پیگیری اقدام لازم را انجام دهد.
عباسی افزود: پس از 2 هفته بررسی کارشناسی و رفع اشکالات احتمالی در سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری نسبت به تصویب آن در کارگروه تخصصی اشتغال استان اقدام می شود.
در ادامه مدیرکل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان بر ضرورت میزان اشتغال از سوی دستگاههای استان در سال 97در سامانه رصد تاکید کرد.

سید حفیظ الله فاضلی با اشاره به اینکه سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان در یک بازه زمانی پنج ساله تدوین شود افزود: این سند از سال 95 تا1400در جهت کاهش نرخ بیکاری استان است.۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۴۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید