اخبار

رزمایش پدافند غیرعامل در کارخانه سیمان اردبیل برگزار شد

به منظور افزایش توان مدیریت بحران رزمایش پدافند غیرعامل در کارخانه سیمان آرتا اردبیل با حضور تیم های امداد و نجات و آتشنشانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان اردبیل، رزمایش پدافند غیرعامل با همکاری مشترک اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سپاه حضرت عباس (ع) و اداره کل پدافند غیرعامل اردبیل صبح روز سه شنبه با حضور تیم های امداد و نجات، آتشنشانی و هلال احمر در کارخانه سیمان آرتا اردبیل برگزار شد.

دکتر قاسم رحیمی در ابتدای برنامه با تشکر از مدیریت مجموعه سیمان آرتا اردبیل در جهت هکاری موثر در اجراین این مانور، گفت: این رزمایش جهت محک و افزایش آمادگی در مقابل بحران ها و آسیب های احتمالی برگزار شد.

وی افزود: در خلال این رزمایش، با برگزاری کارگاه های تخصصی امداد و نجات، اطفا حریق و پدافند غیرعامل کارگران با حداقل آموزش های تئوری لازم و مقدماتی در این خصوص آشنا شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به اینکه توجه به موارد ایمنی یک اصل است، گفت: در نظر گرفتن اقدامات ایمنی قبل از احداث کارخانه امر ضروریست و اقدامات آموزشی نباید صرفا به هفته بزرگداشت پدافندغیرعامل معطوف شود.

وی گفت: با رعایت موارد پدافند غیرعامل کشور در مقابل آسیب های طبیعی، تهدیدات و مواقع بحران از گزند آسیب ها مصون مانده و یا خسارات متحمله و یا پیامدهای آن به حداقل ممکن می رسد.

رحیمی اظهار داشت:ما با دستیابی به توان عملیاتی بالا در بحث مدیریت بحران، باید آماده مقابله با هر نوع بحران و آسیب باشیم.

وی تصریح کرد: کارگران و پرنسل واحدهای های کارگری سرمایه های اصلی مراکز تولیدی به حساب می آیند و فراهم آوردن موارد ایمنی برای ما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

مسئول شورای قشر بسیج کارگری استان در بخش پایانی سخنان خود گفت: هدف از رزمایش پدافند غیرعامل محک خوردن در مواقع مواجهه با شرایط بحرانی بود که با اجرای اینگونه مانورها نقاط قوت و ضعف نمایان شده و در جهت برطرف کردن آنها و کاهش تلفات اقدام خواهد شود.

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید