اخبار

ظرفیت های اشتغالی طرح های گردشگری استان اردبیل بررسی شد

ظرفیت های اشتغالزایی طرح های حوزه گردشگری و صنایع دستی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل بررسی و ارزیابی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، در جلسه تخصصی اشتغال استان اردبیل طرح های اشتغالزای حوزه های میراث و گردشگری با حضور استاندار، معاون اقتصادی و عمرانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل عصر امروز بررسی شد.

در ابتدای این جلسه نماینده اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به ارائه آمار اشتغال محقق شده در این بخش پرداخت و گفت: طی یکسال جاری 665 نفر در حوزه گردشگری و صنایع دستی در استان اردبیل مشغول به کار شده اند که انتظار می رود تا پایان سال این تعداد افزایش یابد.

استاندار اردبیل در ادامه این جلسه گفت: اردبیل دارای پتانسیل ویژه گردشگری است و قطعا سهم اشتغالی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای سال 97 چند برابر سال جاری خواهد بود.

بهنام جو اظهار کرد: در ارائه آمار اشتغال متعهد به رعایت شفافیت و دقت هستیم و قطعا تمامی اشتغال های موجود توسط ستاد اشتغال رصد و راستی آزمایی می شود.

وی با اشاره به اینکه سامانه پنجره واحد اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل جهت ثبت اشتغال های جدید ایجاد شده است، افزود: به زودی با تکمیل ثبت فرصت های شغلی ایجاد شده مخاطبان به صورت مستقیم اشتغال های محقق شده، کدکارگاهی و سایر اطلاعات را در فضای مجازی مشاهده خواهند کرد.

استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: در تعریف شغل به دنبال ارائه آمار صرف نیستیم و حداقل درآمد قانون کار برای ما ملاک خواهد بود.

بهنام جو گفت: برخی طرح های مطلوب سرمایه گذاری هم که امسال در حال اجراست، ظرفیت اشتغالی آنها سال بعد نمایان خواهد شد.

وی گفت: برای ما مسئله اشتغال اولویت اول است و به صورت شبانه روزی با حمایت از سرمایه گذاران برای رسیدن به این مهم تلاش خواهیم کرد.

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۲۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید