اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان

کارگران در خط مقدم جنگ اقتصادی؛ دیروز فانسقه می‌بستند امروز کمر همت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان - سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه- شهر اصفهان
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان گفت: در جنگ اقتصادی خط مقدم کارگر است، قبلاً کلاه نظامی بود و امروز کلاه ایمنی، قبلاً فانسقه می‌بستند امروز کمر همت می‌بندند.

محسن نیرومند در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان با اشاره به روز کارگر اظهار کرد: مناسبت‌هایی مانند هفته کارگر همیشه بهانه‌ای است تا در این ایام بیشتر به فکر مسائل و مشکلات کارگران باشیم و زحمات آنان را یادآوری کنیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: استان اصفهان به عنوان بزرگ‌ترین استان صنعتی و کارگری بالغ بر یک میلیون نفر کارگر بیمه شده و حدود 300 هزار کارگر بازنشسته دارد که  این قشر،70 درصد جمعیت استان را  تشکیل می دهند.

وی افزود: جامعه کارگری ثابت کرده جزو‌‌ وفادارترین گروه‌ها به نظام اسلامی بوده است، در شروع انقلاب اگر کارگران نبودند تصور اینکه انقلاب بتواند با چنین نظامی دربیفتد امکان نداشت؛ در دفاع مقدس هم 6 هزار شهید استان اصفهان را کارگران تشکیل می‌دهد و قشر کارگران هیچ‌ افزایش دستمزدی را در طول این هشت سال طلب نکردند.

نیرومند اذعان‌ داشت: هر موقع هر اتفاقی برای نظام افتاده است اول خط مقدم کارگران بودند و نمونه آن سیل اخیر است، بخشی از خدمات اداره تعاون در قسمت یارانه‌ها‌ شاهد این بود که کارگران درخواست واریز یارانه‌های خود برای سیل‌زده‌ها را داشتند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تاکید کرد: آن‌هایی که خارج از کشور زندگی می‌کنند و وقت واریز نشدن یارانه‌ها اعتراض می‌کنند باید از چنین اتفاق‌هایی خجالت بکشند، در خوزستان روزی 1.5 کیلومتر سنگ چینی و... در برابر آب توسط کارگران اصفهانی انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در جنگ اقتصادی هم خط مقدم کارگر است، قبلاً کلاه نظامی بود و امروز کلاه ایمنی، قبلاً فانسقه می‌بستند امروز کمربند همت می‌بندند.

نیرومند با اشاره به شعار سال رونق تولید، تنها راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی و رونق تولید دانست و گفت: کارگر امروز باید کار جهادی کند که منجر به رشد تولید و رشد بهره بهری و تولید کیفیت کالای خوبی و فروش محصولات داخلی شود و رونق تولید مسأله ای است که از کارگران انتظار می‌رود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ادامه داد: از کارفرمایان و سرمایه‌داران هم انتظار می‌رود سرمایه را از خطوط دیگر که ممکن است سود بهتری هم داشته باشدبیاورندتا پتانسیل تولیدی و اشتغال کشور را رونق دهند تا روی پای خود بایستیم چونتوان آنهست و درنهایت از سرمایه‌دار به سرمایه‌گذار تبدیل شو‌ند.

وی تاکید کرد: تنها مسؤولیت دولت و‌مسؤولاناین است که موانع تولید را رفع کند، دوران هم دوران جنگ است و همه کارها باید ضربتی انجام شود.

نیرومند تصریح کرد: مردم هم باید مردانه تولیدات داخلی مصرف کنند، همان تولیدات داخلی باکیفیتی که تولید می‌شود تا رفع فقر و اشتغال‌زایی اتفاق بیفتد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان خاطرنشان کرد: اینکه بگوییم تحریم‌ها به ما آسیب نرسانده است عقلایی نیست اما علاوه بر این آسیب‌ها مزیت‌هایی را هم به دنبال داشته است، بسیاری از واحدهای تولید رونق گرفته و خودباوری در جوانان و کارگران ایجاد شده، همدلی برای تقویت تولید به وجود آمده است وبسیاری از واحدهای تولیدی دوباره کارگران خود را به کار گرفته‌اند.

وی افزود: نرخ بیمه شدگان نشان می‌دهد که در تعداد کارگران تفاوت چندانی ایجاد نشده و در برابر تعداد کم ریزش، تعدادی هم به کارگرفته شده‌اند، نرخ برق و گاز واحدهای صنعتی 20 درصد رشد کرده و نرخ بیکاری در زمستان سال 97 به 12.3 رسیده و‌ در حالی که 15 درصد بود، این‌ها نشانه امید است و‌ درست است ضربه خوردیم اما روی پای خود ایستادیم.

نیرومند عنوان کرد: کشاورزان در سال‌های خشکسالی یاد گرفته‌اند چگونه از آب کم استفاده کنند، حالا با این آب میزان تولیدات سه برابر می‌شود و ریزش کم نیروها در این بخش جبران می‌شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با تاکید بر اینکه کارگران سه اصل احترام‌، امنیت شغلی و مزد متناسب که در دنیا به کار شایسته معروف است را انتظار دارند، بیان کرد: امنیت شغلی کارگر باید ایجاد شود که کارگر نزدیک ایام نوروز و فصل اخراج‌ها ناراحت نباشد و مشکل حقوق حل شود‌.

وی با اشاره به صحبت‌های رهبری خطاب به کارگران‌ تصریح کرد: به عنوان نماینده کارگران اصفهان قول می‌دهم که با همت، عزم و اراده و همدلی و همکاری کارگران و کارفرمایان دشمن کشور مأیوس  و عزت و استقلال کشور حفظ خواهد شد.

 

۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید