اخبار

استاندار اصفهان در سی امین جشنواره امتنان از نخبگان کار و تولیداستان اصفهان :

کارگران ستون فقرات اقتصاد کشور هستند/منافع کارگران مورد توجه مسئولان قرار گیرد

کارگران ستون فقرات اقتصاد کشور هستند/منافع کارگران مورد توجه مسئولان قرار گیرد
استاندار اصفهان در سی امین جشنواره امتنان از نخبگان کار و تولیداستان اصفهان که با حضور 1000 نفر از جامعه کار و تولید استان برگزار شد گفت: در قانون جامعه اسلامی کارگر، کارفرما و دولت سه رکن‌ مهم برای جوامع کارگری هستند.

 

عباس رضایی در این جشنواره ضمن تبریک روز  جهانی کارگر به  جامعه کار و تولید اصفهان به ویژه کارگران اظهار داشت: انسان موجودی اجتماعی بوده و زندگی در شرایط اجتماعی ما را ناگزیر می‌کند تا در توافقی نانوشته با یکدیگر همکاری و همدلی داشته باشیم.

وی افزود: حال اینکه این مسئله وجود دارد و وظیفه انسانی برای خودمان تعریف کرده‌ایم و اگر بخواهیم تلاشی برای جامعه داشته باشیم کار و تلاش اساس آن است، 2 دیدگاه برای شکل‌گیری کار و تلاش وجود دارد که ابتدا سیره پیشوایان و معصومان است و نگاه دیگر نگاه غرب است.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: نگاه پیشوایان و معصومان نگاهی است که کار و تلاش رمز تعالی در آن به شمار می‌‌رود و این سیره این را نشان می‌دهد که اگر کار و تلاش نباشد و تعالی خاص خود را پیدا نکند جامعه به نابودی می‌رود، نگاهی که جامعه غرب و تفکر آن دارد بهره‌برداری یک طرفه است.

وی تصریح کرد: در قانون نظام جمهوری اسلامی 3 رکن دولت، کارفرما و کارگر تعریف شده و این 3 رکن اساسی برای شکل‌گیری کار و تلاش است اگر هر کدام از این 3 ضلع تعاملی با یکدیگر نداشته باشند قطعاً این شکل‌گیری صورت نمی‌گیرد.

رضایی بیان کرد: کارگر ستون فقرات شکل‌گیری اقتصاد هر کشور است پس اصل این مثلث کارگر بوده و اگر تعریف واقعی از کارگر نداشته باشیم دیگر مسائل به قهقرا می‌رود و هیچ رونقی در تولید و اقتصاد صورت نمی‌گیرد.

وی گفت: هیچ کس نمی‌تواند بدون منافع کارگر 2 ضلع دیگر مثلث را ببیند، اگر کارفرما هم در شرایط سخت اقتصادی دیده نشود دیگر کاری دیده نمی‌شود و دولت به عنوان هماهنگ کننده دیگر ضلع این مثلث است و هر 3 ضلع این مثلث باید هماهنگ باشند.

استاندار اصفهان اظهار داشت: اگر قرار است رونق تولید در عمل شکل بگیرد باید قدردان تلاش واقعی کارگران باشیم و مسئولان باید بلندگوی کارگران باشند تا ضلع اصلی مثلث اقتصادی شکل گیرد، کار و کارگر و تلاش و همت تا آنجایی اهمیت دارد که پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند لعنت بر کسی که کارش را به دیگری واگذار کند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند که کارگر حتی اگر برای خودش کار کند یک ارزش است، در دید رهبر معظم انقلاب شکل‌گیری یک ارزش هم تلاش و همت است و بی‌همتی از مفاسد بزرگ یک جامعه است.

رضایی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم رونق اقتصادی به معنای واقعی باشد و اگر بخواهیم ماهیت انسانی و اسلامی خودمان را شکل دهیم باید به کار و تلاش و همت کارگران افتخار کرده و آن را قدر بدانیم.

 در این جشنواره از 5 کارگرنمونه، 3گروه کار نمونه، 3 واحد اقتصادی نمونه، 2 واحد اقتصادی نمونه در به کارگیری بهبود یافتگان اعتیاد، 2 کارگر نمونه توانخواه ، 12 نفر از رتبه های اول مسابقات قرآن و 6 نفر از  برندگان مسابقه خوشنویسی جامعه کار و تولید تجلیل شد.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید