اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ویژه بازنشستگان شهرستان اصفهان

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ویژه بازنشستگان شهرستان اصفهان
مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از برگزاری دوره آموزشی ویژه اعضای کانون بازنشستگان شهرستان اصفهان خبر داد.

منصوره سلیمانزاده با اعلام این خبر توضیح داد: این کارگاه آموزشی با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان به منظور  پیشگیری از  آسیب های دوره سالمندی به عنوان یکی از اولویت های اساسی در جامعه  با حضور  بیش از 40 نفر از بازنشستگان  تامین اجتماعی در محل  کانون بازنشستگان شهرستان اصفهان برگزار شد.

 وی با بیان اینکه  سالمندی در نگاه اجتماعی شامل برخی برداشت های قالبی منفی است که در این نگاه، مردم از پیری می ترسند و در افکار عمومی پیری با تنهایی، بیماری، ناتوانی و از کار افتادگی همراه است ادامه داد: با توجه به افزایش میانگین سن امید به زندگی و حرکت جمعیت به سمت سالمندی  برگزاری این دوره های آموزشی در کاهش آسیب های این قشر از جامعه  موثر خواهد بود.

   مدیر امور اجتماعی اداره  کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان  همچنین گفت: مدرس این دوره آزموشی دکتر رضا اسماعیلی دکتری جامعه شناسی و  استاد دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان در خصوص سبک زندگی سالم سالمندی به بیان ویژگی های سالمندان سالم از جمله بردباری و باقی نماندن در گذشته، ارزش بخشی و کرامت پرداختند.

در پایان جلسه ضمن گفتگو با اعضای حاضر در جلسه به سوالات آنها پاسخ داد.

۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید