اخبار

برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد در شرکت پالایش قطران ذغال سنگ لنجان

برگزاری  کارگاه پیشگیری از اعتیاد  در شرکت پالایش قطران ذغال سنگ لنجان
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان لنجان از برگزاری دو دوره آموزش پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و الکل در شرکت پالایش قطران ذغال سنگ لنجان و فرهنگسرای شهرداری زرین شهر خبر داد.

مهدی کریمی با اعلام این خبر توضیح داد: در این دوره ی آموزشی به موضوع اثر کانون خانواده بر اعتیاد و قدرت بازدارندگی والدین  و تاکید بر برقراری ارتباطات چشمی و دیداری عاطفی پرداخته شد.

وی با بیان اینکه خانواده ها باید اثرات مصرف تفننی قلیان و سیگار و حتی گاهی الکل را در مهمانی ها، مسافرت ها و دورهمی ها را جدی بگیرند افزود: شناخت و عدم استفاده از مواد مخدر و ... هم میتواند کمک شایانی در عدم گرایش به سوء مصرف آن بکند.

 کریمی با اشاره به اجرای طرح مصون سازی  کودکان  توسط اداره بهزیستی گفت: با فرزندان خود رفاقت کنیم زیرا رفاقت میتواند بسیاری از این معضلات را حل کند و آسیب ها را مدیریت کند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان در ادامه گفت: با توجه به اینکه امروزه مباحث زیادی پیرامون برداشت های غیر مجاز از حسابهای شخصی افراد مطرح است، عمل فیشینگ (Fishing) مورد بحث قرارگرفت و آموزشهای لازم در خصوص حفاظت از کارتهای بانکی به افراد حاضر در این کارگاه آموزش نیز ارائه شد.

کریمی همچنین گفت: در مبحث اعتیاد سه موضوع شناخت مواد مخدر، محرک و روانگردان ها، ویژگی های فرد معتاد و بهترین راههای پیشگیری از اعتیاد مطرح شد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان همچنین از برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد و مصرف الکل در سالن فرهنگسرای شهرداری زرین شهر با همکاری شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان خبر داد و افزود:  به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر این همایش ویژه مقرری بگیران بیمه بیکاری شهرستان لنجان باهدف  پیشگیری از اعتیاد و سوء مصرف الکل و مواد مخدر برگزار شد.

۱۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید