اخبار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر :توسعه کارآفرینی مستلزم اصلاح فرایندهاست

کار آفرینان برتر اصفهان
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: توسعه و ارتقای کارآفرینی در استان نیازمند اصلاح فرایندها به منظور تسهیل در عملکردها و تصمیمات است.

سیدحسن قاضی‌عسگر در مراسم سیزدهمین جشنواره استانی کارآفرینان برتر گفت: امور و فرایندها باید به‌گونه‌ای باشد که کارآفرین در فعالیت‌های خود خسته نشود، بنابراین هرچه فرايندها تسهیل شود، شمار کارآفرینان افزایش خواهد یافت و به رونق اقتصادی کمک خواهد کرد.

قاضی عسگر اظهار داشت: گاها کارآفرینی را با اشتغال‌زایی مخلوط می‌کنیم؛ کارآفرینی یک موهبت ژنتیکی نیست و یک مهارت اکتسابی است و کارآفرینان انسان‌های مسؤولیت‌پذیر و ریسک‌پذیری متعادلی هستند که ایمان به موفقیت دارند.

وی همچنین گفت: در فضای کنونی استان یکی از مسائل و مشکلاتی که با آن مواجه هستیم، چگونگی مواجهه با اقتصاد دانش‌بنیان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: در ساخت شهرک علمی و تحقیقی پیشتاز بودیم و کم کم نزدیک به دوران بلوغ آن هستیم و اکنون منطقه ویژه علم و فناوری در دانشگاه اصفهان ایجاد شده است و قرار است در این منطقه توانمندی‌ها در کنار هم قرار بگیرد.

وی افزود: در توسعه سد، راه، حوزه‌های نظامی و ... رشد داشتیم ولی در توسعه فناوری کمتر توسعه کردیم و اکنون تاسیس یک کارخانه نوآور هستیم که بتوانیم ایده‌های بیشتری را به آن تزریق‌ کنیم؛ امروز ناحیه علم و فناوری در دانشگاه اصفهان افتتاح شد که بسیار ارزشمند است.

قاضی‌عسگر بیان داشت: گاها کارآفرینی را با اشتغال‌زایی مخلوط می‌کنیم، کارآفرینان شخصیت‌های متفاوتی دارند و دارای ویژگی‌های متنوعی هستند؛ کارآفرینی یک موهبت ژنتیکی نیست و یک مهارت اکتسابی است و کارآفرینان انسان‌های مسؤولیت‌پذیر و ریسک‌پذیری متعادلی هستند که ایمان به موفقیت دارند و از سطح انرژی بالا، آینده‌نگری و مهارت در ساماندهی برخوردار هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه نیازمند یک نظام هماهنگ و در هم تنیده هستیم، تاکید کرد: سیستم باید پذیرش کارآفرین را داشته باشد و کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است.

 در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر از مدیران عامل شرکت امین کشت پردیس،شرکت فنی مهندسی دانش نهاد آسیا، احیاگران قلب صنعت آسیا،  شرکت دانش‌بنیان بهیار صنعت سپاهان، شرکت رنگ‌های صنعتی ایران، شرکت مهندسی ارتباطی پیام پرداز، شرکت ایران گلاب مرغوب، شرکت مهندسین مشاور آزمونه فولاد، شرکت برق صنعتی مبتکر، شرکت سپهر پلیمر سپاهان به عنوان کارآفرینان برتر استان با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.

همچنین از مدیران عامل  شرکت مهرتاش سپاهان، شرکت صنعتی سردساز خودرو، شرکت شانه‌سازی کاشان شانه، شرکت الکترونیک و منبع تغذیه نگار،  گروه صنایع غذایی نامی نو، شرکت نگین عسل هرند، شرکت آریان لبن نقش جهان، شرکت تعاونی پرورش بوقلمون زرین، شرکت صنایع دستی آقاجانی، شرکت تابان گوهر نفیس به عنوان کارآفرینان شایسته تقدیر  با اهدای لوح تقیر تجلیل شد.

 

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید