اخبار

برگزاری اولین جلسه گرامیداشت هفته کارگر استان اصفهان در سال جدید

برگزاری اولین جلسه گرامیداشت هفته  کارگر استان اصفهان در سال جدید
اولین جلسه گرامیداشت هفته کارگراستان اصفهان با حضور نمایندگان خانه کارگر و جامعه کارگری، نماینده صدا و سیما و نماینده دانشگاه علوم پزشکی در اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی این استان اصفهان برگزار شد.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در این جلسه ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه و اشاره به نحوه برگزاری  مراسم ها در هفته کارگر سال 99  با توجه به  شیوع ویروس کرونا و نیز یادآوری تقارن هفته کارگر با آغاز ماه مبارک رمضان گفت: در هفته کارگر امسال که از 6 اریبهشت آغاز می شود، سه نفر کارگر نمونه فردی، سه گروه کار نمونه  و نیز سه واحد نمونه استان مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی افزود:محدودیت های پیش آمده برای اجرای برنامه ها وفعالیت های مورد نظر در گرامیداشت هفته کارگر نباید مانع از تبیین نقش  و جایگاه کارو کارگر شود؛ بویژه در سال جاری  که با عنوان " جهش تولید"  نامگذاری شده است لذا حفظ تولید و همزمان  حفظ سلامت کارگران در متناسب سازی مراسم هفته کارگر باید مد نظر باشد.

نیرومند  در ادامه اظهار داشت: این اداره کل  مطابق شیوه نامه ارسالی از سوی وزارت متبوع ضمن بومی سازی برنامه ها  و با خلاقیت های اعضای ستاد در این زمینه به انجام وظایف خویش خواهد پرداخت.

رئیس ستاد گرامیداشت هفته کارگراستان نکات جدید و قابل تأکید در شرایط  خاص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا علاوه بر برنامه های متداول سنوات گذشته را تشکیل ستاد با ترکیب جدید شامل شبکه بهداشت و درمان، صدا و سیما، استانداری و سازمان فرهنگی هنری شهرداری اصفهان برشمرد.

وی همچنین گفت: خانه کارگر نیز با 300 هزار عضو باید در بزرگداشت هفته کارگر حضور چشمگیری داشته باشد.

نیرومند تاکید کرد: تقدیر از خادمان سلامت محور در مقابله با ویروس کرونا که شامل کادر درمان (پزشکان ، پرستاران و بهیاران)،  شهدای کادر درمان و نیز خادمین آرامستان ها  و مأموران شهرداری می شود؛ نیز باید در مراسم هفته کارکر به طور شایسته ای مورد توجه قرار گیرند.

معرفی کارگران نمونه سال 97 و نیز معرفی کارگران نمونه  ملی در یک دهه گذشته از طریق بنر های شهرداری در سطح شهر، ارتباط تصویری معاون اجتماعی وزارت متبوع با یک  خانواده شهید کارگری همزمان با تقدیر و اهداء جوایز کارگران نمونه در یک فضای مناسب و بزرگ با رعایت  کلیه پروتکل های بهداشتی  اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا و کلیه پروتکل های بهداشتی در تمامی برنامه ها، ارسال پیامک، تهیه برنامه های رادیویی و تلویزیونی، مسابقات ورزشی و فرهنگی و مجازی ازجمله های برنامه های این ستاد در هفته کارگر می باشند.

وی همچنین اظهار داشت: تهیه و ارسال پیام های تبریک  توسط مسوولین ارشد بویژه استاندارمحترم از جمله مهمترین برنامه های پیش بینی شده برای هفته کارگر است.

نیرومند در پایان ضمن انتقاد از نمایندگان کارفرما برای کم لطفی  و کم توجهی به  هفته کارگر اظهار داشت: جای تعجب و گله است که سازمان تأمین اجتماعی با 1 میلیون و 100 هزار نفر بیمه شده اصلی و جمعا حدود 3 میلیون و 500 هزار نفر بیمه شده در سطح استان،  حضور و نقش پر رنگی در هفته کارگر نداشته و اهمیت در خور و شایان توجهی مناسب با جایگاه خویش به این موضوع ندارد و انتظار جامعه کارو تولید از این سازمان  و نیز از کارفرمایان  ایفای سهم  بیشتر و ارزنده تر در این خصوص است.

 در ادامه جلسه هریک از اعضا به اظهار نظر و ارائه شرح فعالیت ها و پیشنهادهای مورد نظر پرداخته و به مواردی اشاره نمودند که مهمترین  نکات قابل توجه به قرار زیر است:

- بروز کمترین آسیب در حوزه صنایع/ بازرسی مداوم بازرسان بهداشت تا حدود20 هزار مورد در خصوص کرونا و در صنایع/ ابتلای کمتر از  300 نفر در صنایع  که نتیجه تلاش بازرسان و کارشناسان بهداشت حرفه ای بوده و مستوجب  تقدیرو پاداش شایسته در هفته کارگراست.

- ضرورت ثبت نام  کلیه اصناف و حتی ادارات دولتی در سامانه سلامت برای آشنایی با همه پروتکل های بهداشتی مرتبط  و تعهد به اجرای  آنها، ایجاد حساسیت در جامعه کارگری برای وضعیت خاص اقتصادی پسا کرونا،

-حمایت خیرین و کارخانجات صنعتی بزرگ و توانمند از واحدهای کوچک و اصناف آسیب دیده از کرونا وبرجسته کردن نقاط قوت و مثبت علاوه بر ذکر انتظارات و توقعات  

- و در نهایت هدفمندی،هوشمندی و معطوف به آینده بودن برنامه ها به منظور ایجاد انگیزه مضاعف در کارگر و کارفرما برای تحقق شعار  جهش تولید در سال جاری

 اولین نشست ستاد  گرامیداشت هفته کارگر استان اصفهان، امروز 28 فروردین ماه درسالن جلسات اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی برگزار و پس از بحث و تبادل نظر حاضرین با جمع بندی و اعلام مصوبات توسط مدیرکل به پایان رسید.

۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید