اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: مبالغ حاصل از فروش شستا به حساب تأمین اجتماعی واریز شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: مبالغ حاصل از فروش شستا به حساب تأمین اجتماعی واریز شد
شریعتمداری با بیان اینکه پیامدهای اقتصادی کرونا، بیشترین فشار را به کسانی وارد کرد که درآمد ثابت ندارند یا درآمدهای پایینی دارند، افزود: افراد فاقد در آمد رسمی یا کار رسمی ندارند مانند دستفروشان یا کارگران روز مزدی و بعلت قرنطینه و محدودیت های ضد کرونایی ایجاد شده، نتوانسته کار و درآمدی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، مقام عالی وزارت و به همراه  برخی از مدیران ارشد جلسه کارگر، تشکل ها و گفت و گوی اجتماعی  به ریاست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگانی از تشکل های مرتبط  و با حضور نمایندگان  تشکل های استانی و مدیران کل از جمله محسن نیرومند، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در روز سه شنبه مورخ 9/2/99 برگزار شد.

در این نشست که با رعایت  کلیه دستور العمل ها و پروتکل های بهداشتی تشکیل شد، نمایندگانی از تشکل های  کارگری، تشکل های کارفرمایی و کانون کارگران بازنشسته استان  کارگران نمونه و نیز مدیران کل تأمین اجتماعی  و فنی و حرفه ای حضور داشتند.

 همچنین نمایندگان  کانون انجمن  های کارگری استان، کانون انجمن های  صنفی کارفرمایی استان کانون هماهنگی شورا های اسلامی کار، کانون کارگران بازنشسته استان، خانه کارگر و جامعه اسلامی کارگران ازجمله اعضا  حاضر در این جلسه بودند.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با یاد آوری تقویت یکپارچگی ملی پس از شیوع کرونا به تلاش ها و اقدامات دولت و نهاد های  انقلابی برای افزایش خدمت رسانی اشاره کرد و گفت: همه نهادها، از جمله سپاه  و بسیج و همه نیروهای مسلح، کنار دولت  قرار گرفتند و درعرصه های  گوناگون کمک و مساعدت به نیازمندان، همراهی گسترده و ارزشمندی داشتند و دارند که باید همزمان با  تشکر از آنان، خدمات شان را به مردم اطلاع رسانی کرد.

 شریعتمداری همچنین به روند تعیین حداقل دستمزد  سال 99 پرداخت و گفت: موضوع تعیین دستمزد طی این سال ها فراز و فرود های بسیاری داشته است. دولت جزیی از مردم است و جدای از آنان نیست این موضوع  که امروز کارگر با حداقل دستمزد مورد تقاضای  خود هم  نمی تواند زندگی عزتمند  برای خود فراهم کند و ناچار است چندجا کارکند تا معیشت خانواده  خود را تأمین کند.

  ما دلسوز و علاقه مند به جامعه کارگری هستیم  بحث تعیین  حداقل سبد معیشت خانوار کارگری  برای اولین بار در این دولت مطرح شد. من خود را خادم جامعه کارو تولید  در کشور می دانم و به این خدمت افتخار می کنم .

وی پس از توضیحاتی مبسوط  در خصوص روند تعیین حداقل دستمزد سال 99 و دستیابی به عدد  "معقول" و در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید براینکه امروز کاربزرگی در شستا انجام شده و بیش از 85 درصد پرتفوی  شستا بررسی شد) گفت: امروز این مجموعه 2 میلیون و 100 هزار نفر  سهامدار دارد. حدود 10 میلیارد  دلار مجموع معادل 140 هزار میلیارد  تومان  به ارزش بازار اضافه شد و از بازار بورس  کشور صیانت  کردیم.

شریعتمداری درباره  نحوه هزینه کرد مبالغ حاصل از فوش  سهام شستا تاکید کرد:  این منافع  به حساب  سازمان  تامین اجتماعی  واریز شد. سازمان تامین اجتماعی  نیز تحت کنترل ونظارت هیات امنا قراردارد و سازمان باید گزارش های خود را به این هیات ارائه کند

باوجود این چارچوب کلی را به مدیر عامل وهیات مدیره ابلاغ و تاکید کرده ایم که این پول نباید خرج نیازهای جاری شود بلکه باید در مسیر سرمایه گذاری تخصیص یابد.

 به گفته وزیر تعاون کارورفاه اجتماعی  بخشی از این مبلغ  بابت افزایش سرمایه  به بانک رفاه  تزریق  خواهد شد. علاوه بر این سازمان تامین اجتماعی می تواند روی سهام شستا اوراق مشارکت منتشر کنند تا گرفتار بانک ها نشود. همچنین می توان  کمبودها  در بخش تجهیزات پزشکی را  ازبین برد.

 در ادامه این جلسه که حدود پنج ساعت به طول انجامید تنی چند از حضار از جمله مدیران ارشد و نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی به بیان دیدگاهها  و نقطه نظرات خود پرداختند.
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید