اخبار

همزمان با روز جهانی کارگر از تندیس کارگر در اصفهان رونمایی شد

همزمان با روز جهانی کارگر از تندیس کارگر در اصفهان رونمایی شد
به مناسبت روز جهانی کارگر و با حضور تنی چند از مدیران ارشد اصفهان، از تندیس کارگر مقابل خانه کارگر اصفهان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در این مراسم که محسن نیرومند؛ مدیرکل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی  استان  اصفهان و مدیرکل فنی و حرفه ای و چندتن از مسؤولان استان حضور داشتند، قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان اظهار کرد: اصفهان به لحاظ  صنعتی و وجود کارخانجات و صنایع متعدد، شهری کارگری است و کارگران بسیاری، نقش اصلی توسعه اقتصادی را  در این شهر بر عهده دارند.

 وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان درصدد بود تا امسال به نحو شایسته ای با برگزاری مراسمی بزرگ مانند سال گذشته از زحمات  کارگران شهرداری تشکر کند، تصریح کرد: باوجود شرایط  کنونی کرونا در کشور، این فرصت از شهرداری اصفهان گرفته شده اما رونمایی از تندیس کارگر به همه کارگران تقدیم می شود.

 در ادامه این مراسم برشان؛ دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان و عضو شورای اسلامی شهر اظهار کرد:جادارد از شهردار اصفهان، سازمان زیبا سازی و معاونت خدمات شهری شهرداری و طراح و سازنده این تندیس تشکر کنم.

گفتنی است: تندیس کارگر اثر هنرمند اصفهانی، مجتبی آقاباباگلی است که این اثر را طی مدت 9 ماه و به روش چکش کاری خلق کرده است.

 این اثر تماما فولادی با ارتفاع حدود پنج متر(دومتر پایه و سه متر تندیس) با سطح مقطع  یک و نیم متر و باوزن 800 کیلو گرم آغاز و در روز یازدهم اردیبهشت رونمایی شد.

 

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید