اخبار

استاندار اصفهان: هفته کارگر فرصت مناسبی است برای یادآوری و اهمیت کار و کارگر

استاندار اصفهان: هفته کارگر فرصت مناسبی است برای یادآوری و اهمیت کار و کارگر
استاندار اصفهان در نشست گرامیداشت هفته کارگر در جمع چند تن از مدیران کل دستگاه های اجرایی و شرکای اجتماعی اصفهان گفت: وظیفه همگانی در هفته کارگر، بزرگداشت مقام کارگر و قدر دانی از زحمات کارگران و کارفرمایان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، نشست صمیمانه هم اندیشی و گرامیداشت هفته کارگر و ارج نهادن به زحمات شبانه روزی کارگران به ریاست عباس رضایی استاندار اصفهان تشکیل شد.

 در این جلسه که روز 21 اردیبهشت در محل استانداری اصفهان  برگزار شد، مدیران شورای هماهنگی دستگاههای ذیل وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی در استان اصفهان و نیز مسؤولین  تشکل های کارگری و کارفرمایی و کانون بازنشستگان  شهرستان و استان حضور داشتند.

محسن نیرومند مدیر کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان با ارائه گزارش اقدامات هفته کارگر تأکید کرد:  تفاوت اصلی  مراسم هفته کارگر امسال با سالیان گذشته، ضرورت اجتناب از تجمعات و مراسم فیزیکی و روی آوری به فعالیت در عرصه  فضای مجازی بود.

وی افزود: از بین 3900 کارگر داوطلب در جشنواره امتنان 1090 مورد شایسته داوری شناخته شد که نهایتاً 10 کارگر و گروه کار نمونه بعنوان نمونه های استانی  معرفی شدند و یکی از گروه کار ها نیز به عنوان نمونه  ملی برگزیده شد.

نیرومند در خصوص بیمه بیکاری  و تسهیلات حمایتی ناشی از کرونا  توضیحاتی ارائه داد و گفت: در ایران  حدود 750 هزار نفر  برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا ثت نام کردند که این عدد در استان اصفهان  حدود 68 هزار نفر  بوده که با پالایش انجام شده حدود 63 هزار نفر مشمول دریافت این تسهیلات هستند و ضرورت دارد  هرچه زودتر بیمه بیکاری  این افراد پرداخت شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در پایان از وصول  حدود 40 هزار شکایت به مراجع حل اختلاف  این اداره کل در سال 98  خبر داد.

در ادامه جلسه و پس از توضیح موارد مرتبط،  مسایل و مشکلات جامعه کار و تولید  در استان توسط چند تن از اعضا حاضر در جلسه از جمله  مدیرکل تأمین اجتماعی، رئیس کانون کارگران بازنشسته استان، رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار و عضو شورای عالی کار، رئیس انجمن های صنفی  کانون های کارفرمایی، دبیر اجرایی خانه کارگر، دبیر اجرایی جامعه اسلامی کار  مطرح شد.

همچنین راه اندازی سامانه روابط کار، آزاد کردن تعداد تخت های بیشتری از بیمارستان های مدیریت درمان برای رسیدگی به بیماری های متعدد کارگران و به ویژه بازنشستگان،  که سنین بالایی داشته و به انواع امراض  دچارند، واگذاری های اصل 44، بحث شرکت های خدماتی تامین نیروی انسانی، همسان سازی حقوق و دستمزد بازنشستگان تأمین اجتماعی با شاغلین، تأمین حق اعتراض و تجمعات قانونی کارگران و بازنشستگان ، آموزش ، مشاغل سخت و زیان آور، حوادث ناشی از کار و مسایل ایمنی، الزام بهره مندی هرچه سریعتر بخش درمان کارگران  از آنژیو و جراحی قلب، افزایش حقوق و دستمزد و بالاخره هفته کارگر و مراسم بزرگداشت آن مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

 در ادامه جلسه و به عنوان آخرین  سخنران رضایی استاندار اصفهان ضمن جمع بندی مطالب وسوالات مطرح شده و سپاس و تشکر از کارگران و کارآفرینان به خاطر تعهد و انجام وظایف و ایفای نقش خطیر  در شرایط خاص امروز کشور اظهار داشت: امیدوارم به زودی  با تشکیل جلسات کار شاهد رفع مشکلاتی باشیم که با اختیارات استانی قابل پیگیری باشد.

وی افزود: همچنین برنامه ریزی خواهیم کرد که با همت و همراهی مسؤولان و مدیران ارشد ملی مشکلات عمیق کارگران ، مستمری بگیران و بازنشستگان برطرف شود.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۱۲
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید