اخبار

اقدامات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در هفته مبارزه با مواد مخدر

مواد مخدر_روز جهانی مبارزه با مواد مخدر_اصفهان
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گزارش اقدامات هفته مبارزه با مواد مخدر را ارائه کرد .

 منصوره سلیمانزاده با اشاره به  اینکه از ششم تا 12 تیرماه به عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر نام گذاری شده است عنوان کرد: اعتیاد یک بیمارى اجتماعی است که عوارض جسمى و روانى دارد و تا زمانى که بـه علل گرایش بیمار توجه نشود، درمان جسمى و روانى فقط براى مدتى نتیجه بخش خواهد بود.

وی با بیان اینکه به دلیل  شیوع ویروس کرونا، محور اجرای برنامه های این هفته در بستر فضای مجازی بوده است افزود: 65 پیام پیشگیرانه از اعتیاد درفضای مجازی برای جامعه مخاطب ارسال و اطلاع رسانی شده که از هرکدام یک نسخه به ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز ارسال شده است.

سلیمان زاده همچنین از ارسال بسته اجتماعی فیروزه که توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهیه شده  و شامل اینفوگرافیک، بروشور و فیلم بوده است، به واحدهای اقتصادی شهرستان ها  خبرداد.

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان همچنین تشکیل کانال بهبان های واحدهای اقتصادی، برگزاری دو دوره آموزش مجازی با موضوع "آموزش پیشگیری از طلاق" و" پیشگیری از اعتیاد در محیط کاری"، استفاده از ظرفیت 127 بهبان واحدهای اقتصادی و 390 خانه بهداشت کارگری را از دیگر فعالیت های انجام شده در هفته مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.

وی در خصوص برنامه های ورزشی هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در طول هفته مبارزه با مواد مخدر  کارگاه های آموزشی، مسابقات طناب کشی و ورزش صبحگاهی در واحدهای اقتصادی  به منظور  اقدامات پیشگیرانه در  جامعه کار و تولید استان  برگزار شده است.

سلیمانزاده افزود: علاوه بر مسابقات ورزشی ذکر شده، صعود به "قله کرکس" توسط هیأت های ورزشی  کارگران شهرستان های اردستان و نطنز و"صعود به قله دیدسری" توسط هیأت ورزشی کارگران شهرستان فریدون شهر و صعود به " قله شنلی"  توسط هیأت ورزشی کارگران شهرستان دهاقان نیز از اقدامات شاخص هیأت های ورزشی کارگران است.

 شایان ذکر است  26 ژوئن برابر با 6 تیر  روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است که در سال 1987 در شهر وین به منظور ابراز عزم سیاسی ملت‌ها در امر مبارزه با پدیده خانمان‌سوز و شوم مواد مخدر تشکیل شد و در آن سندی با عنوان C.M.O به تصویب کشورهای شرکت‌کننده رسید.

۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید