اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: با اصلاح نظام آموزشی می توان نرخ بیکاری دانش آموختگان را کاهش داد

چهارمین نشست شورای هماهنگی مدیران در استان کرمانشاه برگزار شد
چهارمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های اجرایی وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمانشاه با حضور شهریار حیدری نماینده مردم در شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در محل سالن اجتماعات مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه با رویکرد اشتغال و مهارت آموزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی مدیران کل دستگاه های عضو شورای اداری استان در ابتدای این نشست با اشاره به مأموریت ها و رسالت ذاتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: نزدیک به 90 درصد جمعیت استان جزء مخاطبین مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند و این وزارتخانه از حیث گستردگی و تکثر مأموریت ها یک وزارتخانه بی نظیر است.

وی با اشاره به برخی مأموریت های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از قبیل روابط کار، امور تعاون و حوزه اجتماعی و فرهنگی و حوزه اشتغال و کارآفرینی، گفت: به لحاظ اهمیت و حساسیت کار اولویت اول کاری اداره کل علاوه بر حفظ و صیانت از نیروی کار موجود، بر محور ایجاد اشتغال قرار دارد.

وی به  تهیه سند اجرایی اشتغال به منظور مهار و کاهش نرخ بیکاری اشاره و اظهار کرد: با حمایت استاندار پرتلاش استان و تیم اقتصادی استان و رصد این سند در جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری، در پایان سال 97 نرخ بیکاری استان، به میزان 2 و نیم درصد کاهش یافت.

وی بیان کرد: در ابتدای سال 98 سند اشتغال به یک مطالبه جمعی تبدیل شد و با روش استقرایی و از جزء به کل سند سه ساله اشتغال برای استان و شهرستانهای تابعه تدوین و ابلاغ شد و بر اساس آن تکلیف دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها برای ایجاد اشتغال برای سال های 98 ، 99 و 1400 مشخص و ابلاغ شد.

عزیزی هدف گذاری کاهش سه درصدی نرخ بیکاری استان در سال 98 و 2 و نیم درصدی در پایان سال 99 را از پیش بینی های سند سه ساله عنوان کرد و گفت: خوشبختانه بر اساس مفاد سند در پایان سال 98 کاهش 3 و یک دهم درصدی نرخ بیکاری رسیدیم و در پایان فصل بهار 99 نیز بر اساس داده های آماری مرکز آمار ایران نرخ بیکاری به 13 و 8 دهم و در جایگاه سوم نرخ بیکاری کشور قرار گرفت.

رئیس شورای هماهنگی مدیران دستگاه های اجرایی کرمانشاه در ادامه ضمن تأکید بر اصلاح نظام آموزشی در کشور و استان تصریح کرد: متأسفانه نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی نسبت به متوسط نرخ بیکاری در استان تقریباً دو برابر است که با اصلاح نظام آموزشی به عنوان مهمترین و کاربردی ترین روش ایجاد اشتغال به طور نظام مند می توان نرخ بیکاری دانش آموختگان را به متوسط نرخ بیکاری نزدیک کرد.

وی توسعه اشتغال مرزی و استان کرمانشاه به عنوان یک راهبرد دست یافتنی در استان را مهمترین مطالبه مردم و دستگاه های اجرایی تابعه از نمایندگان جدید مردم در مجلس شورای اسلامی برشمرد و گفت: امیدوارم با حمایت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به اهداف و مأموریت های پیش بینی دستگاه های اجرایی وزارتخانه برسیم.

یاور محمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در این نشست ، گزارشی از عملکرد و برنامه های آموزش فنی و حرفه ای استان را ارائه و خاطرنشان کرد: 19 مرکز فعال دولتی و 230 آموزشگاه آزاد در سطح استان به تناوب ظرفیت هر شهرستان، کار مهارت آموزی را انجام می دهند.

وی از راه اندازی اولین مرکز آموزشی و تولیدی پوشاک در استان خبر داد و گفت: با راه اندازی این مرکز و با تولید محصولات حوزه صنایع پوشاک به ایجاد اشتغال پایدار در استان کمک شایانی خواهد شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه راه اندازی مرکز تربیت مربی در منطقه غرب در استان را از برنامه های دیگر در حال اجرای سازمان آموزش فنی و حرفه ای در استان عنوان کرد.

 

 

۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۴۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید