اخبار

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: حل مسائل و مشکلات جامعه کار و تولید استان با تعامل و همفکری امکان پذیر است

حل مسائل و مشکلات جامعه کار و تولید استان با تعامل و همفکری امکان پذیر است
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد معتقد است: حل مسائل و مشکلات جامعه کار و تولید استان با تعامل و همفکری امکان پذیر است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، عماد تشکری سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در دیدار با هئیت مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی استان، کارفرمایان را سرمایه های معنوی و مادی خوبی برای استان برشمرد و با تاکید بر این که به دنبال کاهش زمان رسیدگی پرونده ها در هیئت های تشخیص و حل اختلاف استان هستیم، گفت: تا عیدنوروز امیدواریم بتوانیم در عرصه خدمت رسانی به جامعه کار و تلاش استان تغییرات چشمگیری را انجام دهیم.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به اینکه با راه اندازی سامانه های آنلاین به خصوص سامانه جامع روابط کار خدمت رسانی سریعتر و بهتر صورت می گیرد، گفت: کارفرمایان برای اطلاع از ابلاغ های شکایت کارگران برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند. با ورود کارفرمایان در این سامانه مشکل ابلاغ و احتمالا عدم دریافت ابلاغیه حل می شود. طرفین دعوی می توانند هر لحظه پرونده خود را رصد کنند که در چه مرحله ای قرار دارد.

وی با بیان این که سامانه جامع روابط کار به یاری همکاران ما در اداره های شهرستان ها می آید، گفت: با برگزاری جلسات به صورت آنلاین زمان رسیدگی ها و همین طور کمبود نیروی انسانی ما در این حوزه جبران می شود و تلاش می کنیم تا زمان رسیدگی ها کاهش یابد.

در این نشست هریک از اعضا پیشنهادها، ایده ها و انتقادهای خود را بیان کردند.

حجت رئیس کانون انجمن های صنفی کارفرمایی استان یزد با بیان این که تشکل های متعددی در حیطه کار و تولید استان مشغول به کار هستند، گفت: تشکل ها در متن قانون قرار دارند. 70 انجمن صنفی در حوزه صنعت و حرف وجود دارد که برآیند آن هیئت مدیره کانون کارفرمایی استان است که همه مشاغل را در بر می گیرد و یکی از بی حاشیه ترین تشکل ها در استان محسوب می شود.

وی با بیان این که یکی از مباحثی که این تشکل در طول سالیان گذشته دنبال کرده، بحث زمین و ساخت مسکن برای کارگران است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه این مسئله در استان با پیگیری های مکرر انجمن در حال به سرانجام رسیدن است و اینها حداقل انتظارات برای یک کارگر است. کارهای زیادی می شود برای کارگران انجام داد که این انجمن آمادگی هرگونه همکاری را دارد.

حجت همچنین خواستار وحدت رویه در صدور رأی های صادره توسط هیئت های تشخیص و حل اختلاف استان در پرونده های مشابه شد.

۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید