اخبار

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان: مهمترین اصل در تعاون، مردم محوری به جای سرمایه محوری است

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان: مهمترین اصل در تعاون، مردم محوری به جای سرمایه محوری است
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در آیین افتتاح 68 طرح تعاونی و تجلیل از تعاونی های برتر گفت: مهمترین اصل در تعاون، مردم محوری به جای سرمایه محوری است.

کامران کلانی در این رویداد که با حضور استاندار اضفهان  ومسئولین در شهرستان اردستان برگزارشد، گفت: تعاون بعنوان یکی از سه بخش اصلی اقتصاد کشور در اسناد بالادستی مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در دنیا، تعاون یکی از اشکال کارآفرینی و مدلی از اقتصاد اجتماع محوراست اظهار داشت:در تعاون آنچه که اصل است مردم محوری و سرمایه محوری است.

کلانی با تأکید بر اینکه مشارکت بعنوان یکی از اصول حکمرانی خوب مطرح است. اظهار داشت: ما از حکمرانی خوب به عنوان نسخه نجات بخش برای بشریت و کشورها و ملت ها صحبت می کنیم  و مشارکت یکی از اصول مهم حکمرانی خوب است.

آئین افتتاح 68 طرح تعاونی استان اصفهان 6

 وی در خصوص اصول هفتگانه تعاون در قرن بیست و یکم گفت: مشارکت اقتصادی مردم و کنترل دموکراتیک که اعضا تعاونی ها بر روند انجام فعالیت های اقتصادی نظارت داشته باشند از اصول مهم اقتصاد تعاونی است.

سرپرست اداره کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان اصفهان ادامه داد: درحالی که در دنیا 12 درصد جمعیت عضو تعاونی ها هستند و 10 درصد اشتغال در بخش تعاون است؛ در کشور ما به انتظاراتی که در قانون اساسی و اسناد بالا دستی از اقتصاد تعاونی مطرح شده است دست پیدا نکرده ایم.

وی افزود: این مسئله ناشی از اینست که در سالهای گذشته گفتمان تعاون بخوبی در جامعه ترویج نشده و این مهم ترین موضوعی است که حاکمیت و دولت باید به آن توجه کنند.

کلانی با بیان اینکه خوشبختانه در دولت تدبیر و امید در این مسیر گام های خوبی برداشته شد گفت: ایجاد "سامانه  هوشمند تعاون" و راه اندازی "مرکز نوآوری تعاون" در سطح ملی وهمچنین ایجاد اولین "صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر"  در بخش تعاون و توجه خاص به تعاونی های دانش بنیان  از اجمله اقدامات انجام شده در این دولت بوده است.

آئین افتتاح 68 طرح تعاونی استان اصفهان 10

سرپرست اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه موضوع اجرای این برنامه افتتاح 68 طرح تعاونی دراصفهان و تجلیل از تعاونی های برتر است گفت: 18 درصد از طرح های افتتاحی کل کشور در بخش تعاون در استان اصفهان است که از این جهت  رتبه اول در سطح کشور هستیم 

وی در خصوص معرفی تعاونی برتر نیز گفت: امسال  "شرکت تعاونی مصرف کارکنان ذوب آهن اصفهان"  در گرایش تأمین نیاز مصرف کنندگان و شرکت تعاونی "فراگیر وحدت روستای ورتون" در گرایش تولیدی توزیعی از شهرستان اصفهان  و شرکت تعاونی "اطلس کاران بدیع" در گرایش فرش دستباف از شهرستان شاهین شهر به عنوان سه تعاونی برتر ملی استان اصفهان در پانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر معرفی شدند.

وی در پایان از تلاش همه دست اندر کاران اجرای برنامه به ویژه فرماندار محترم شهرستان اردستان  قدردانی کرد.  

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید