اخبار

۶۸ طرح تعاونی با سرمایه‌گذاری ۹۷۴ میلیارد ریال در استان اصفهان افتتاح شد

۶۸ طرح تعاونی با سرمایه‌گذاری ۹۷۴ میلیارد ریال در استان اصفهان افتتاح شد
در آیینی با حضور استاندار اصفهان ۶۸ طرح تعاونی استان در اردستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان به مناسبت هفته تعاون آیین افتتاح ۶۸ طرح تعاونی در استان اصفهان با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد. 

در این مراسم که با حضور عباس رضایی استاندار اصفهان همراه بود ۳۸۳ طرح تعاونی در کشور افتتاح شد که بیشترین تعداد طرح های تعاونی به ترتیب در استان های اصفهان با ۶۸ طرح، خوزستان با ۵۸  طرح و فارس با ۲۶ طرح بوده است. 

معاون اول رئیس جمهور در این آیین بخش تعاون را یکی از بخش‌های مهم اقتصادی کشور خواند و با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی کشور گفت: یکی از بند‌های اصلی اقتصاد مقاومتی نگاه ویژه به تعاونی هاست.

جهانگیری با بیان اینکه یکی از مهمترین فرصت‌هایی که در کشور وجود دارد مردمی کردن اقتصاد است گفت: واگذار کردن اقتصاد به مردم، باعث فعال شدن بخش تعاون خواهد شد.

همچنین در این رویداد از تعاونی های برتر کشوری نیز تقدیر بعمل آمد که از این بین "شرکت تعاونی مصرف کارکنان ذوب آهن اصفهان" در گرایش تأمین نیاز مصرف کنندگان و شرکت تعاونی "فراگیر وحدت روستای ورتون" در گرایش تولیدی توزیعی از شهرستان اصفهان و شرکت تعاونی "اطلس کاران بدیع" در گرایش فرش دستباف از شهرستان شاهین شهر به عنوان سه تعاونی برتر ملی از استان اصفهان مورد تجلیل قرار گرفتند.

در بخش پایانی این مراسم از ۲۰ تعاونی برتر استانی با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.

این برنامه در شرکت تعاونی کشاورزی "خوراک دام و طیور بهمن افتخار زواره" به عنوان یکی از طرح های افتتاحی و بزرگترین کارخانه تولید خوراک طیور استان اصفهان با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی برگزار گردید.

این کارخانه که در شهرستان اردستان- بخش زواره واقع شده ،مبلغ  ۴۵ میلیارد ریال از مبلغ سرمایه اولیه را  از صندوق توسعه ملی تأمین کرده و برای ۲۵ نفر ایجاد اشتغال کرده است.

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید