اخبار

استاندار اصفهان: تعاونی‌های اصفهان به سمت اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنند

استاندار اصفهان: تعاونی‌های اصفهان به سمت اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنند
استاندار اصفهان گفت: تعاونی‌ها باید چنان که از این استان انتظار می‌رود، به سمت اقتصاد دانش‌بنیان، فکر جدید و اندیشه نو گام بردارند.
عباس رضایی در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر استان اصفهان اظهار داشت: چنان که پیشگام بودن از استان اصفهان انتظار می‌رود و ۱۲ سال رتبه نخست بخش تعاون کشور را داشته است، اما باید دید تا چند سال دیگر می‌توان این شرایط را ادامه داد.
وی با اشاره به تغییرات زندگی روزمره با شیوع ویروس کرونا و منجمله لزوم خدمات الکترونیکی و خرید و فروش‌های اینترنتی افزود: مدیران محترم و اعضای تعاونی‌ها در جهت بست، توسعه و استقرار واقعی بخش تعاون باید کار و تلاش داشته و به‌روز باشند، چرا که زمان بسیاری از مسائل در حال سپری شدن است.
استاندار اصفهان با اشاره به کم‌رنگ‌تر شدن فرهنگ تعاون در جامعه، بیان کرد: مساله تعاون و تعاونی در ابعاد مختلف در فرهنگ ما وجود داشت و امروز نیز مبارزه با کرونا نیازمند یک نوع تعاون است و اگر همه مراعات کنیم و تعاون داشته باشیم، می‌توانیم از سد این بیماری عبور کنیم.

آئین افتتاح 68 طرح تعاونی استان اصفهان 8

وی با تاکید بر ضرورت تبدیل تعاون به یک فرهنگ از سوی مسئولان و اعضای تعاونی‌ها، یادآور شد: تعاون در دین، تاریخ و فرهنگ ما ریشه‌دار است، اصول مهمی از قانون اساسی به آن اشاره دارد و در دیدگاه‌های کلان اقتصادی منجمله در برنامه پنجم توسعه مقام معظم رهبری تاکید داشتند که ۲۵ درصد اقتصاد در اختیار تعاونی‌ها باشد.
به گفته رضایی، سه هزار و ۳۰۰ تعاونی از ۹۴ هزار تعاونی فعال کشور در استان اصفهان مشغول فعالیت هستند که ۵۵۰ هزار عضو دارند و اشتغال مستقیم ۵۲ هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم کردند.

آئین افتتاح 68 طرح تعاونی استان اصفهان 3

در این مراسم ۲۰ تعاونی برتر استان اصفهان نیز تجلیل شدند.
همچنین در این آیین یک کارخانه تولید خوراک دام و طیور در بخش زواره اردستان به نمایندگی از ۶۸ طرح بخش تعاون استان اصفهان به همراه ۳۸۳ طرح تعاونی دیگر در نقاط مختلف کشور به صورت وبیناری از سوی معاون اول رئیس جمهوری به  بهره‌برداری رسید.
۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ۲۰:۵۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید