اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: شفافیت اساس اعتمادسازی در جامعه است

شفافیت اساس اعتمادسازی در جامعه
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با بیان این که شفافیت در هر فعالیتی تعیین کننده است و می تواند پایه های هر دولتی را تقویت کند، گفت: شفافیت اساس اعتمادسازی در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان در دیدار با فرماندهان بسیج ادارات و کارمندان استان سمنان گفت: بُن مایه اعتماد و ماندگاری و تحکیم شفافیت است، شفافیت در امور دولتی و شفاف نمودن رویه ها از هر نوع پنهان کاری و فساد جلوگیری می کند.

وی افزود: شفافیت سازمانی از جدیدترین و پرتقاضاترین نوع شفافیت است که براساس قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ایجاد شده و به افراد فرصت میدهد بدون نیاز به ارائه دلیل، اطلاعات یا یک سند حاوی اطلاعات را مطابق میل خود، درخواست کنند.

غنیان با اشاره به این که دسترسی نابرابر مردم به اطلاعات می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل گسترش نابرابری‌های اقتصادی و اجتماعی در جامعه امروز باشد، گفت: شریعتمداری با اقدام بسیار شایسته خود تاریکخانه شرکت های سرمایه گذاری را به یک اتاق شیشه ای تبدیل کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان تصریح کرد: سامانه جامع تعاون نیز با هدف اعمال نظارت دقیق بر تعاونی ها و شفافیت راه اندازی شد به نحوی که افراد از طریق این سامانه از رویدادهای تعاونی مطلع و اطلاع رسانی به صورت دقیق انجام می شود.

غنیان به رو به رشد بودن بیمه شده اجباری در سالهای اخیر در استان اشاره کرد و افزود: استان سمنان در ده سال اخیر جزء سه استانِ با کمترین نرخ بیکاری بوده است.

وی ادامه داد: در هفته تعاون 20تعاونی در سطح ملی تقدیر شدند که 4تعاونی از استان سمنان بود، به عبارتی 20درصد تعاونی های برتر ملی از این استان بود، که بر این اساس تعاونی های استان را می توان تعاونی های کیفی تری نسبت به تعاونی های کشور دانست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به اینکه کارکرد اجتماعی تعاون بسیار بالاتر از فعالیت اقتصادی است، گفت: تعاون همان اقتصاد مردم نهاد است و اهرم مناسبی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی به شمار می آید.

در پایان این نشست که با حضور مرتضی دهرویه مسئول سازمان بسیج ادارت و کارمندان استان سمنان و فرماندهان پایگاههای بسیج دستگاههای اجرایی همراه بود به پاس میزهای خدمت جهادی بسیج و خدمت رسانی به مردم، کسب اعتماد و جلب مشارکت مردمی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری از اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید