اخبار

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی: ایجاد اشتغال، نیازمند توانمندسازی اقتصادی

کارگروه_ اشتغال _ اردستان_ با حضور_ عیسی_منصوری
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای ایجاد اشتغال باید ابتدا توانمندسازی اقتصادی ایجاد شود.

عیسی منصوری در کارگروه اشتغال شهرستان اردستان، اظهار کرد: جریان خوب فعالیت، مدیریت و اقتصاد در شهرستان اردستان قابل مشاهده است و امیدواریم  با روندی که در حوزه اشتغال آغاز شده، مشکل بیکاری به زودی در این منطقه برطرف شود.

وی با اشاره به پتانسیل‌هایی که در حوزه گردشگری شهرستان اردستان وجود دارد، افزود: مسئولان شهرستان و افرادی که در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند، باید اردستان را به تدریج  به یکی از مقاصد گردشگری تبدیل کنند و برای گسترش این موضوع، تسهیلات قابل توجهی به متقاضیان پرداخت می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: تجربه نشان داده است که فرصت های شغلی که صرفاً مبتنی بر پرداخت تسهیلات ایجاد می شوند، چندان بادوام و پایدار نیستند.

وی با اشاره به فعالیت پررونق بخش دامپروری در شهرستان اردستان، گفت: برای اینکه بتوانیم از ظرفیت های صنعت دامپروری به نحو مطلوب بهره مند شویم، باید مراکز اصلاح نژاد دام در شهرستان اردستان راه‌اندازی شود که برای این کار نیز به بخش خصوصی تسهیلات پرداخت می‌کنیم.

کارگروه اشتغال شهرستان اردستان

 منصوری با بیان اینکه در این شهرستان تمرکز بر دام سبک هست اظهار داشت: فراوری محصولات لبنی در منطقه و کشور بر پایه محصولات دام سنگین است که لازم است در این شهرستان  به این سمت حرکت کنیم.

منصوری با بیان اینکه راه حل مشکل اشتغال در کشور هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بین نقش هماهنگ کننده را دارد، تصریح کرد: سیاست وزارت تعاون کار حمایت از واحدهای اشتغال خرد است. زیرا سهم مشاغل خرد با کمتر از ۱۰ نفر فرصت شغلی و همچنین مشاغل خانگی در رونق و توسعه اشتغال قابل توجه است که خوشبختانه در شهرستان اردستان در این زمینه اقدامات شایسته ای انجام شده است.

۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۷:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید