اخبار

در بازدید مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از مجتمع آفرینش های هنری سلام مطرح شد:

اجرای پروژه مرکز ملی اتصال به بازار صنایع دستی در اصفهان برای اولین بار در کشور

بازدید_ کامران کلانی_ مجتمع آفرینش های هنری سلام
کامران کلانی در بازدید از کارگاه تولید صنایع دستی و دفتر مرکزی مجتمع آفرینش های هنری سلام از اجرای پروژه مرکز ملی اتصال به بازار صنایع دستی در اصفهان خبر داد.

 کامران کلانی در حاشیه این بازدید  ضمن استقبال از تولیدات این مجموعه در حوزه صنایع دستی گفت:  با توجه به تجارب شخصی در سفر های استانی و آشنایی با افراد کارآفرین و خلاق  در سایر استان ها، می توان از مجموعه سلام  به عنوان یکی از مراکز  شاخص تولید صنایع دستی در کشور نام برد.

 وی  با اشاره به اینکه اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است و بیش از 50 در صد ازتولیدات صنایع دستی کشور مربوط به این استان است اظهار داشت:  ترکیب صنایع دستی مثل خاتم کاری، معرق، کاشی کاری و مینا کاری و... حرکت نوآورانه ایست که  در آثار این مجموعه مشهود است.

کلانی با بیان اینکه تلفیق صنعت و هنر و تکنولوژی در محصولات تولیدی از دیگر اقدامات ارزشمند این مجموعه است افزود: رشد و توسعه در زمینه بسته بندی و شکل ارائه  محصولات نیز اقدام منحصر به فردی است که در اینجا ما شاهد آن هستیم.

وی  توسعه این مدل فعالیت و کارها  که موجب ثروت آفرینی خواهد شد را یکی از رسالت های دولت دانست و افزود: رویکرد  توسعه اقتصادی در جوامع  نیز به دو موضوع  "کارآفرینی" و "نوآوری و خلاقیت"   توجه ویژه ای دارد و مجموعه فعالیت های این مجتمع از لحاظ نوآوری و خلاقیت از مصادیق این رویکرد می باشد.

 

برای اولین بار در کشور : اجرای پروژه مرکز ملی اتصال به بازار صنایع دستی در اصفهان 

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت:  پیگیری "مجموعه سلام"  برای اجرای پروژه "مرکز ملی اتصال به بازار صنایع دستی"  اقدام ارزشمندی است که  برای اولین بار در کشور در حوزه صنایع دستی در حال اجرا می باشد.

وی افزود: این پروژه که با حمایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در چهار بخش "استودیو تخصصی صنایع دستی"، "اولین پلت فرم جامع مجازی صنایع دستی" ،  "اولین فب لب تخصصی صنایع دستی کشور" و "اتصال به زنجیره های فروش بزرگ ملی و منطقه ای (فروشگاه های زنجیره ای )" مطرح شده و اقدامات اولیه آن توسط مجموعه سلام در حال انجام است؛ می تواند تحول بزرگی در بخش صنایع دستی ایجاد نماید.

کلانی همچنین گفت: در پلت فرم جامع مجازی صنایع دستی علاوه بر معرفی و فروش، مواردی چون معرفی همه بخش های مرتبط و  افرادی که  در این حوزه فعال هستند نیز قابل دسترسی است.

کلانی با بیان اینکه  این پروژه  اقدام جدیدی در زمینه کِیفی سازی صنایع دستی  در سطح کشور است تأکید کرد:  توجه و پرداختن به دو موضوعHISTORY  ( پیشینه تولید اثر) و story (نحوه ساخت اثر) که به صورت مستقیم با مبحث گردشگری خارجی مرتبط است از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 کامران کلانی در کاگاه صنایع دستی سلام

کامران کلانی کارگاه صنایع دستی سلام

وی در خصوص نحوه فرش محصولات صنایع دستی  گفت: علاوه بر فروش از طریق بستر های مجازی بر اساس پلت فرم جامع مجازی صنایع دستی، وجود ویترین فیزیکی در فروشگاه های زنجیره ای نیزدر این پروژه تعریف شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه بین دومقوله گردشگری و صنایع دستی ارتباط تنگاتنگی وجود دارد گفت: این طرح قابلیت مطرح شدن در کمیته ساماندهی گردشگری اصفهان در شرایط ویژه کرونا و پروژه  بزرگ "برند گردشگری اصفهان" به منظور جلب حمایت بخش خصوصی را دارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در پایان برای برطرف کردن موانع احتمالی اجرای این پروژه اعلام آمادگی کرد.

۱۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید