اخبار

کارگران و کارفرمایان اصفهانی برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند

مراجعه_کارگران_کارفرمایان_ اصفهانی_احراز هویت_ دفاتر پیشخوان دولت_
سرپرست مدیریت روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اعلام کرد: کارگران و کارفرمایان برای ثبت نام در سامانه جامع روابط کار نیاز به احراز هویت دارند که با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت می توانند هویت خود را احراز کنند.

رضا برزوییان با اعلام این خبر افزود: کارگران و کارفرمایان برای ثبت الکترونیکی شکایات و ثبت نام برای استفاده از خدمات بیمه بیکاری و بهره مندی از سایر خدمات الکترونیک درحوزه روابط کار لازم است برای یکبار با در دست داشتن مدارک هویتی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و پس از ثبت نام نسبت به دریافت نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد خود اقدام نمایند.

وی افزود: پس از آن ضرورتی به مراجعه حضوری در ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود ندارد و فرد می تواند با استفاده از نام کاربری و رمز عبور که از طریق ثبت نام در دفاتر پیشخوان دریافت کرده، درخواست خود را در سامانه جامع روابط کار ثبت و پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه ثبت اطلاعات در سامانه جامع روابط کار به شکل داوطلبانه است تاکید کرد: اما در مرحله بعد ارائه خدمات به جامعه کار تنها از طریق مسیر این سامانه به آدرس http://prkar.mcls.gov.ir امکان پذیرخواهد بود.

وی با بیان اینکه در این سامانه خدمات مختلفی در حوزه روابط کار شامل بازرسی کار، تشکلات کارگری و کارفرمایی، روابط کار، بیمه بیکاری، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار به صورت الکترونیکی به جامعه هدف ارائه می شود اظهار داشت: از زمان راه اندازی سامانه جامع روابط کار در استان اصفهان، بالغ بر 28 هزار نفر کارگر و 1000 کارفرما در دفاتر پیش خوان دولت احراز هویت را انجام داده اند.

برای احراز هویت و ورود به سامانه جامع روابط کار چه باید کرد؟

 

روند ثبت نام و مدارک لازم جهت احراز هویت 

گام اول- مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت با در دست داشتن مدارک زیر:

الف- کارگران و اشخاص مستقل: کارت ملی و کارت پایان خدمت

 ب- کارفرمایان حقیقی: کارت ملی، کارت پایان خدمت وگواهی جواز کسب

ج- کارفرمایان حقوقی: کارت ملی و آخرین روزنامه رسمی ثبت شرکت

گام دوم- ثبت اطلاعات در دفاتر پیشخوان دولت و دریافت رمز عبور سامانه از طریق پیامک

گام سوم- تکمیل اطلاعات وانتخاب نوع خدمت و پیگیری آن از طریق ورود به سامانه جامع روابط کاربه نشانی http://prkar.mcls.gov.ir.

۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید