اخبار

دیدار مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با علیرضا میرجمال استاد هنر قلمکارسازی

دیدار مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با علیرضا میرجمال استاد هنر قلمکارسازی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با علیرضا میرجمال استاد هنر قلمکارسازی دیدار کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با علیرضا میرجمال استاد هنر قلمکارسازی دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه  اجتماعی اصفهان، در پی گفتگوی استاد علیرضا میرجمال با خبرگزاری ایسنای اصفهان و اشاره به مشکلات معیشتی پیش آمده برای جامعه هنری، کامران کلانی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با وی دیدار وگفتگو کرد.
علیرضا میرجمال با اشاره به ۴۹ سال سابقه فعالیت در هنر قلمکارسازی و داشتن سه نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی، از مشکلات پیش آمده برای هنرمندان صنایع دستی در پی شیوع ویروس کرونا سخن گفت و خواستار اقدام جدی و موثر مسئولین مربوطه در جهت حمایت از هنر و هنرمندان این مرز و بوم  شد.
کلانی نیز در این دیدارعنوان کرد:  یکی از وظایف اصلی دولت حفظ میراث ملموس و ناملموس کشور است که نسل به نسل منتقل شده و امروزه به ما سپرده شده است.
وی  با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته، حمایت از هنرمندان و  محصولات هنری بخشی از فرایند ثروت افرینی است افزود: دولت باید برنامه های حمایتی برای  حفظ هنرهایی که به صورت سینه به سینه از گذشتگان به هنرمندان معاصر منتقل شده در دستور کار داشته باشد.
کلانی همچنین گفت: یکی از مزیت های اصلی  اقتصاد ما به ویژه در استان اصفهان اقتصاد حوزه گردشگری و صنایع دستی است که برای قرار گرفتن در مسیر توسعه  نیازمند سیاست گذاری جامع و کامل می باشد.
وی ادامه داد: موضوع صنایع دستی تنها به ساخت یک اثرهنری خلاصه نمی شود بلکه نماد فرهنگ و هنری است که ریشه در تاریخ و آداب و رسوم جامعه ایرانی دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در پایان این دیدار دستورات ویژه ای برای پیگیری و حل مشکلات این هنرمند صادر کرد.

۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۵۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید