اخبار

هم افزایی شرکای اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در زمینه پیشگیری و درمان بیماری کرونا

هم افزایی شرکای اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در زمینه پیشگیری و درمان بیماری کرونا
به همت مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان اصفهان جلسه هم افزایی شرکای اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه پیشگیری و درمان بیماری کرونا برگزار شد.

 احمدرضا پرنده مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در این جلسه با بیان اینکه در حوزه پیشگیری باید فعالیت خود را افزایش دهیم اظهار داشت: در کنار کادر درمانی همه ما وظایفی را نسبت به جامعه مخاطب به عهده داریم که باید با پیگیری و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی از حجم کار آنها کم کنیم.

وی با اشاره به نظارت مناسب کنترل شیوع کرونا در جامعه کار و تولید اظهار داشت: لازم است برای خروج از بحران این بیماری در سطح استان، هم افزایی قوی تری با تشکلات کارگری کارفرمایی، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون به عنوان شرکای اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای اطلاع رسانی، آموزش و پیشگیری از بیماری کرونا داشته باشیم.

پرنده همچنین گفت: شورای خدمات بهداشتی بیمه شدگان با همکاری این اداره کل به عنوان مسئول دبیرخانه شورا و عضویت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان تشکیل شده که ارائه خدمات بهداشتی به کارگران را دنبال می کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر 390 خانه بهداشت کارگری در واحد های 50 تا 500 نفر استان فعال هستند افزود: کارشناسان بهداشت حرفه ای در واقع نیروهای کارفرما درواحدهای اقتصادی هستند که در موضوع پیشگیری با جدیت درحال فعالیت هستند.

پرنده ضمن قدردانی از کارکنان واحد بهداشت حرفه­ای استان گفت: در طی 6 ماه گذشته 71 هزار مورد بازدید از واحدهای اقتصادی و کارگاهی توسط کارشناسان بهداشت حرفه ای انجام شده که علاوه بر بررسی مسائل مختلف،اجرای پروتکل های بهداشتی هم به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفته است.

وی همچنین بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای ارسال مطالب آموزشی استاندارد مورد تائید معاونت بهداشت علوم پزشکی به منظور افزایش سطح اگاهی مردم در زمینه پیشگیری، تاکید کرد.  

در ادامه این جلسه بابایی مدرس مرکز بهداشت استان مبحث آموزشی در خصوص اصل خود مراقبتی، اصل دگر مراقبتی و  اصل خود قرنطینگی در مقابل کووید 19 با عنوان " سهم جامعه در سلامت فردی و اجتماعی " را برای اعضای حاضر در جلسه ارائه کرد.

در ادامه اعضای جلسه در خصوص جامعه هدف، مشکلات و راهکارها و ظرفیت های اطلاع رسانی برای پیشگیری از ویروس کرونا به بحث و تبادل نظر پرداختند.
۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید