اخبار

مدافعان سلامت همراه با کارگران نمونه اصفهان تجلیل می‌شوند

مدافعان سلامت همراه با کارگران نمونه اصفهان تجلیل می‌شوند
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: امسال در جشنواره "امتنان از کارگران و واحدهای نمونه اقتصادی" علاوه بر معرفی کارگران و واحدهای نمونه از مدافعان بخش سلامت نیز قدردانی خواهد شد.

احمدرضا پرنده در گفت و گو با خبرگزاری ایرنای اصفهان با اشاره به انتشار فراخوان ثبت نام این جشنواره افزود: امسال در سی و دومین جشنواره "امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید" بدنبال این هستیم تا از تلاشگران  نمونه عرصهبهداشت و درمان و مقابله با کرونا نیز تجلیلشود.

وی تصریح کرد: این ۲ قشر در شرایط شیوع گسترده کرونا و برغم خطر ابتلا، با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، در خط مقدم نبرد با کرونا و تحریم‌ها ایستادند و با تامین سلامت مردم و تهیه کالاهای مورد نیاز،نقش مهمی در کاهش نگرانی‌های آحاد جامعهایفا می‌کنند.

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان خاطرنشان کرد:جشنواره مزبورهر سالبا هدف تجلیل از کارگران و گروه‌های کار و واحدهای نمونه و به‌منظور ترویج و تقویت فرهنگ کار و تلاش در ۲مرحله استانی و کشوری برگزار می‌شود.

وی ترویج روح صداقت و همدلی در جامعه کار و تولید، انگیزه بخشی، اعتمادآفرینی، ایجاد زمینه و فضای مناسب برای رشد و پرورش نیروی کار و نقش‌آفرینی و تاثیرگذاری نخبگان عرصهکار و تلاش در روند توسعه جامعهدر زُمرهاهداف برگزاری سی و دومین جشنواره امتنان در استان اصفهان اعلام کرد.

پرنده گفت: ثبت نام سی و دومین جشنواره تجلیل ازکارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه اقتصادی استاناز۱۴ آبان آغاز شد و تا ۱۴ آذر ادامه خواهد داشت.وی ابراز امیدواری کرد که اطلاع‌رسانی لازم در این زمینهبا کمک رسانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و جامعه کار و تولید استان انجام شودتا نخبگان جامعه کارگری برای ثبت نام در این جشنواره ترغیب و شناسایی شوند.

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از کارگران، گروه‌های کار و کارفرمایان در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی استان خواست تا در مدت زمان تعیین شدهدر سامانه emtenan.mcls.gov.ir ثبت‌نام کنند.

به گفته وی ارائه شیوه‌های نوین در کار شامل بهبود مصرف انرژی و تولید، کاهش ضایعات و زمان تولید، افزایش بهره‌وری، اختراع و ابتکار شامل ساخت قطعه، دستگاه یا اصلاح فرآیند تولید، راه‌اندازی خط تولید جدید، مهندسی معکوس در انتقال و بومی‌سازی دانش و فناوری، افزایش بهره‌وری و کیفیت نسبت به نمونه‌های داخلی و خارجی از جمله شاخص‌هایانتخاب کارگران و گروه‌های کار و واحدهای نمونه است.

ویخاطرنشان کرد: سال گذشته در مجموع سه هزار و۷۰۰نفر در این جشنواره ثبت نام کردند که یک هزار و ۸۷ نفر به مرحله داوری راه یافتند و در نهایت ۱۶ نفر از آنها بعنوان کارگران، گروه‌های کار و کارفرمایان نمونه در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی نمونه استانی معرفی شدند.

از ابتدای شیوع کرونا(اسفند ۹۸) تاکنون حدود ۱۴۰ نفر از مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا به شهادت رسیده اند.

بنا به اعلام نظام پرستاری کشور، در مجموع حدود ۷۰ هزار پرستار درخط مقدم مدافعان سلامت هستند و تاکنون بیش از ۳۱ هزار نفر از آنها به بیماری کووید۱۹ مبتلاو ۲۶هزار نفر از آنها درمان شده‌اند امااز این تعداد ۶ نفر از کادر درمان استان اصفهان و در مجموع۵۴ نفر از کادر درمان کشورجان باخته اند.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنونبیش از ۴۲ هزار بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری شدند کهاز بین آنها بیش از چهار هزار و ۶۰۰ نفر جان باختند.

بر اساس آخرین آمار رسمی سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون بیش از ۷۰۳ هزار نفر بطور قطعی به کرونا مبتلا شدند که از بین آنها بیش از ۳۹ هزار نفر جان باختندو ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمزکرونا قرار دارد.

یک میلیون و ۹۰ هزار نفر کارگر بیمه شدهدر اصفهان وجود دارد که با در نظر گرفتن خانواده‌های آنها، ۶۴ درصد از جمعیت این استان را تشکیل می‌دهد.

استان اصفهان در زمان حاضر ۹ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و ۱۵۰ هزار واحد صنفی فعال دارد.

۲۳ آبان ۱۳۹۹ ۲۳:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید