اخبار

ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی، مبنای دریافت معافیت مالیاتی خیریه ها

ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی، مبنای دریافت معافیت مالیاتی خیریه ها
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ازمعافیت مالیاتی خیریه ها بر اساس ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی خبر داد.

احمدرضا پرنده با اعلام این خبر افزود: بر اساس قانون بودجه سال 99 کشور، تمامی دستگاه های موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه ازجمله نهادهای عمومی غیر دولتی و بنیاد ها که به هرشکل از اقشار آسیب پذیر حمایت می کنند، مکلفند همه حمایت ها و کمک های خود را به افراد حقیقی صرفا از طریق حواله های الکترونیک سانتا و پایا انجام  دهند.

وی با بیان اینکه اجرای این بند، می تواند نقشی مؤثر در ارتقای شفافیت عملکردی مؤسسات خیریه خصوصی و مردم نهاد ایفا کند اظهار داشت: با اجرای تبصره یاد شده، ثبت دقیق اطلاعات پرداخت های حمایتی، مبانی دریافت معافیت مالیاتی خیریه خواهد بود و به این ترتیب شفافیت در پرداخت های حمایتی این موسسات ممکن خواهد شد.

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود: مؤسسات خیریه قادر خواهند بود نتیجه استحقاق سنجی افراد را از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت نمایند.

وی درخصوص نحوه پرداخت ها توضیح داد:همانگونه که از طریق اطلاعیه نیز اعلام شد، پرداخت ها باید به صورت حواله الکترونیک(ساتنا/پایا) انجام و در قسمت بابت حواله الکترونیک نسبت به درج کد 24 رقمی در قسمت "شناسه پرداخت" اقدام شود. این کد شامل عدد110 در ابتدا، سپس عدد 11 رقمی (شماره ثبت موسسه خیریه) و در انتها شماره تلفن همراه رابط موسسه (بدون در نظر گرفتن صفر اول) است.

پس از انجام پرداخت به شیوه مذکور اطلاعات شناسه پرداخت به همراه اطلاعات هویتی دریافت کننده، دستگاه پرداخت کننده، مبلغ و تاریخ پرداخت از شبکه بانکی در اختیار وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی قرار خواهد گرفت و عملکرد خیریه ها در سال 99 در معافیت مالیاتی تیرماه 1400 منظور خواهد شد.

  

 

 

 

۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید