اخبار

در ششمین روز از هفته جهانی کارآفرینی صورت گرفت:

بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از استارت آپ استودیو اونیکس

بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از استارت آپ استودیو اونیکس
در ششمین روز از هفته جهانی کارآفرینی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری از دفتر کار استارت آپ استودیو اونیکس بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید، مدیر عامل استارت آپ اونیکس گزارشی از فعالیت های در حال انجام  این مجموعه ارائه داد. راه اندازی چند اپلیکیشن در زمینه های مختلفی چون سرویس خدمات ساختمان، صنایع غذایی و آموزش زبان و ایجاد زیرساخت های لازم برای پوشش بازی های آنلاین در کشور از جمله فعالیت های این مجموعه ی استارت آپی بود.

در این بازدید حسن قاضی عسگر معاون هماهنگی امور اقتصادی استان اصفهان ضمن تاکید بر نقش  فعالیت های استارت آپی در ایجاد اشتغال برای جوانان گفت:  بهترین راه برون رفت از موانع ایجاد اشتغال و همچنین حذف سودجویی واسطه گرها، حمایت از پروژه های تکنولوژی محور و  تجارت الکترونیک است.

وی افزود: در حال حاضر احداث 4 کارخانه نوآوری در سطح استان اصفهان پیش بینی شده است که اقدامات اجرایی آن در حال پیگیری است.

وی ضمن استقبال از پروژه ایجاد کارخانه نوآوری در زمینه صنعت ساختمان برای همکاری در اجرایی شدن این پروژه در استان اصفهان قول مساعد داد.

قاضی عسگر همچنین به دنبال طرح جدید  مجموعه اونیکس در جمع آوری الکترونیکی و  بررسی ایده های کسب کار در سطح استان  پیشنهاد  داد تفاهم نامه ای با موضوع حمایت بخش دولتی  از  ایده های جدید کسب وکار در اصفهان بین این مجموعه و کارگروه کارآفرین استان امضا شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز  ضمن قدردانی از  تلاش های این مجموعه مشکل اصلی اشتغال استان را کم مهارتی افراد جویای کار عنوان کرد.

کلانی  با بیان اینکه استان اصفهان ظرفیت قابل توجهی در نیروی انسانی خلاق به ویژه در حوزه آی تی دارد  اظهار داشت: در هفته کارآفرینی  تعداد برنامه ها و وبینار هایی که در سطح استان برگزار شده با  کل کشور برابری می کند.

کلانی با تأکید بر  استفاده از ظرفیت های موجود در فضای کار اشتراکی گفت: کسب مهارت مدیریت اقتصادی در بازار کار برای افرادی که تازه وارد بازار کار می شوند  و همچنین شبکه سازی  از نیروهای فعال و متخصص مهمترین مزیت های فضای کار اشتراکی است.

وی همچنین کارآفرینی، توسعه بخش خصوصی و شناسایی و هدایت نیروهای توانمند به مجموعه های کارآفرین را مؤثرترین راههای ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی دانست.

در ادامه این دیدار مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری از بخش های مختلف این مجموعه بازدید کردند.

۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید