اخبار

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بادرود: از زمان شیوع ویروس کرونا تقاضای به کارگیری کارگران فصلی کاهش یافته است.

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بادرود: از زمان شیوع ویروس کرونا تقاضای به کارگیری کارگران فصلی کاهش یافته است.
مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بادرود در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم پیرامون دغدغه‌ها و مشکلات کارگران فصلی و غیر بومی منطقه مشکلات این قشر از جامعه در زمان شیوع ویروس کرونا را برشمرد.

سید محمد طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم پیرامون دغدغه‌ها و مشکلات کارگران فصلی و غیر بومی منطقه بادرود ضمن اشاره به مشکلات کارگران فصلی شهر بادرود نطنز اظهار داشت: در بخش بادرود حدودا 650 نفر کارگران فصلی و ساختمانی وجود دارند که به دلیل نداشتن مداومت در اشتغال از امنیت شغلی مناسبی برخوردار نیستند.

وی گفت: کارگران فصلی و ساختمانی  ممکن است در اوقات مشخصی از سال فرصت اشتغال داشته باشند مثلا در بخش بادرود  در فصل بهار به منظور برداشت صیفی جات و غلات و در فصل پاییز جهت برداشت انار، زعفران، پسته و در بقیه ایام در کار ساختمانی امکان اشتغال دارند و ممکن است نتوانند بیست روز و یا حتی کمتر در ماه کار کنند.

مسئول نمایندگی رفاه و کار و امور اجتماعی بادرود با بیان اینکه نبود شغل مناسب و عدم امنیت شغلی موجب بروز مشکلات متعددی برای کارگران فصلی در شهر بادرود شهرستان نطنز شده است، ابراز داشت: این نوع افراد به سختی از عهده معیشت خانواده برمی‌آیند.

طباطبایی با بیان اینکه به دلیل شرایط خاص کارگران فصلی باعث شده تا آنان از بسیاری از امکانات محروم باشند، افزود: کارگران فصلی و ساختمانی به دلیل نداشتن کارفرما و یا صاحب کار مشخص مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند بنابراین در ایام بیکاری فاقد درآمد هستند.

وی گفت: ایستادن طولانی در میادین شهر به امید یافتن کار، فضای نامناسب و نداشتن سرپناه در شرایط نامناسب جوی از دیگر مشکلات این صنف است که لازم است مسئولان مربوطه در این زمینه برای رفع مشکلات آنان تمام تلاش خود را به کار بگیرند و از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

۲۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید