اخبار

بازنشستگان تامین اجتماعی مقابل وزارت کار تجمع کردند

بازنشستگان تامین اجتماعی مقابل وزارت کار تجمع کردند
تعدادی از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در اعتراض به آنچه حقوق کم، همسان سازی و یکسان سازی حقوق، بیمه تکمیلی و ... می خواندند ، پیش از ظهر امروز مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند.
 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تجمع کنندگان  پلاکاردهایی با عناوین " درمان رایگان و کارآمد، نه بیمه تکمیلی" ، " پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی خواسته ماست"، "تعدیل اقتصادی بیکاری " ، " اموال صندوق ها به بازنشستگان تعلق دارد، تعرض به منابع آنها ، ممنوع" ، " معیشت ، منزلت سلامت حق مسلم ماست" ،  " حذف 2 درصد کسورات ماده 89 " در دست داشتند.

همچنین،نماینده تجمع کنندگان گفت: تجمع امروز ما تنها به دلیل اعتراض به وضعیت حقوق پایین بازنشستگان  و افزایش تورم است .

وی با اظهار نگرانی از وضعیت فاصله طبقاتی تصریح کرد: هم اکنون فرزندان ما با تحصیلات عالیه مجبور هستند برای تامین معاش به مشاغلی همچون کار در تاکسی های اینترنتی روی آورند.

یکی از تجمع کنندگان با بیان این که همسان سازی حقوق بازنشتگان تامین اجتماعی به درستی انجام نشده است، گفت:  با همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری بین 3 تا 5 میلیون به حقوق آنها اضافه شده ، این در حالیست که حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تنها بین 300 هزار تا یک میلیون تومان افزایش یافته است.  

وی ادامه داد: بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی اصلا مناسب نبوده و هیچ یک از خدمات مربوط به دندانپزشکی، رادیولوژی، دارو و ویزیت را تحت پوشش ندارد. 

در عین حال نماینده نیروی انتظامی حاضر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن دعوت از تجمع کنندگان به حضور در سالن اجتماعات این وزارتخانه خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی به عنوان سربازان انقلاب در کنار شماست و در مقابل شما قرار ندارد.

گفتنی است در پایان این مراسم تجمع کنندگان بیانیه پایانی را امضا کردند .

 
۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید