اخبار

​معاون روابط کار در لرستان خبر داد: منابع مالی واحدهای شهرک دام چگنی تامین می شود

منابع مالی واحدهای شهرک دام چگنی تامین می شود
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از شهرک دام شهرستان چگنی گفت: تا پایان سال منابع مورد نیاز این شهرک جهت افزایش و بهره‌برداری از ظرفیت کامل تامین می شود .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان لرستان، حاتم شاکرمی در سفر یک روزه خود به استان لرستان به اتفاق اصغر نورالله زده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در  بازدید از شهرک دام شهرستان چگنی اظهارکرد: مقرر شده از محل منابع صندوق کار آفرینی امید تا پایان سال منابع مورد نیاز این شهرک برای افزایش و بهره‌برداری از ظرفیت کامل تامین خواهد شد.
وی ادامه داد:  در حال حاضر شهرک دام شهرستان چگنی با ظرفیت ۳۰ درصد فعال است که با حمایت صندوق کارآفرینی امید ظرفیت آن را کامل خواهیم کرد.
 معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی  بیان کرد: ۳۵ درصد از واحدهای شهرک دام مشکل سرمایه در گردش و ۱۶ واحد مشکل سرمایه ثابت دارند که در مجموع ۵۰ واحد در این شهرک با حمایت صندوق کارآفرینی امید احیا خواهند شد و ظرفیت این شهرک را کامل خواهیم کرد.
شاکرمی خاطرنشان کرد: شهرک دام از جهت خدمات فنی مشکلی ندارد و خوشبختانه این شهرک در موقعیت زمانی خوبی قرار دارد و فاصله کمی با شهرستان های اطراف و کارخانه شیر دارد که برای ارائه خدمات و رساندن محصولات این شهرک به کارخانه‌های لبنی کمترین زمان ممکن طی خواهد شد.

افتتاح کارخانه تولید سرکه افرا در خرم‌آباد


همچنین با حضور مدیران وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ،کارخانه تولید سرکه افرا با سرمایه گذاری طرح ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با اشتغال زایی ۸ نفر و ۱۰ نفر اشتغال زایی غیر مستقیم  افتتاح شد که یک میلیارد تومان این مبلغ از اعتبارات اشتغال روستایی توسط صندوق کارآفرینی امید لرستان پرداخت شده است.

این کارخانه روزانه ۱۰ هزار لیتر‌ تولید دارد، سرکه سفید و رنگی تولید می کند و مواد اولیه را از کارخانه الکل سازی شهرستان خرم آباد تهیه  و محصولات خود را با ۳۰ درصد برند شرکت افرا و ۷۰ درصد فروش  به صورت خام در شهر های شیراز ،رشت، تهران و اصفهان عرضه می کند.

۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۷:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید