اخبار

میرزایی در جمع مدیران واحدهای اقتصادی زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی

بنگاه غیرضروری در صندوق بازنشستگی کشوری و شستا وجود ندارد

بنگاه غیرضروری در صندوق بازنشستگی کشوری و شستا وجود ندارد
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صندوق بازنشستگی کشوری و شستا بهترین مدیریت را در ۲۰ سال گذشته تجربه می‌کنند و امروز هیچ بنگاه غیرضروری در این مجموعه وجود ندارد.
حجت ‌الله میرزایی در نشست هم اندیشی مدیران واحدهای اقتصادی زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری در شرکت کشت و دامداری فکا اصفهان افزود: در گذشته تعداد زیادی بنگاه  زیان ده و غیر ضروری در این مجموعه وجود داشت که با ساماندهی و تجدید ساختار سازمانی و صنعتی در شستا و صندوق بازنشستگی کشوری تعداد بنگاههای زیانده به حداقل ممکن رسیده است.
وی ادامه داد: وجود موارد معدود شرکت زیانده کنونی اجتناب ناپذیر است و یا در کوتاه مدت رفع مشکل آنها امکانپذیر نیست.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سوددهی امسال با تعدیل آثار قیمتی در شستا و صندوق بازنشستگی کشوری بی سابقه است اظهارداشت: سال ۹۵ و ۹۶ بیشترین سود شستا یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود اما امروز به ۲۴ هزار میلیارد تومان رسید و میزان سوددهی در صندوق کشوری بازدهی سود  در سال جاری به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: این امر نشان دهنده این است که عامل اصلی  موفقیت  در  این بنگاهها، ثبات مدیریت است 
میرزایی گفت: شفافیت و جوانگرایی بعنوان برنامه اصلی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در آبانماه سال ۹۷ اعلام شد که این مجموعه در بین سایر وزارتخانه ها  و در زمینه بنگاه داری رتبه اول کشور در  شفافیت است.
وی افزود: امروز شستا، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق روستاییان و فولاد شش سامانه شفافیت دارند که همه آنچه که در این بنگاهها می گذرد بطور کامل مورد رصد قرار می‌گیرند.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: شفافیت و جهش تولید ارتباط بسیار تنگاتنگی با هم دارند و بعنوان ۲ بال همزمان برای پرواز در زمینه عملکرد در مدیریت محسوب می‌شوند.
وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹ بعنوان جهش تولید  اظهار داشت: برنامه ریزی برای تحقق این امر مهم با حضور سازمان های وابسته و بنگاهها در اوج تحریم و اوج کرونا در این مجموعه تکمیل شد و امروز بطور تقریبی جهش تولید در همه بنگاههای زیر مجموعه شستا و صندوق بازنشستگی اتفاق افتاده است. 
میرزایی بیان کرد: جشنواره جهش تولید را در انتهای سال جاری یا ابتدای سال آینده  با حضور شرکت‌های بزرگ زیر مجموعه برگزار خواهیم کرد و شرکت‌هایی را که جهش‌های بزرگی را در تولید محصول و بازسازی بخشی از خط تولید آسیب دیده داشتند معرفی خواهیم کرد.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اصفهان از حیث تعداد پروژه های صندوق های بازنشستگی بعنوان سومین استان کشور است گفت: اصفهان پس از تهران و خوزستان بعنوان سومین استان دارای بیشترین شرکت وابسته به شستا از نظر تعداد و دارایی است.
 به گفته وی شرکت های اصلی وابسته به شستا در اصفهان ۹ مورد هستند و مجموع این شرکت‌ها با احتساب بقیه شرکت‌هایی که دارای سهم اندکی از صندوق‌ها هستند و یا زیر مجموعه‌های سایر صنایع اند به هجده شرکت می‌رسند.
 وی افزود: در مرحله اول همه  شرکت‌ها بعنوان شرکت‌های واگذار شده از طرف دولت بوده و برخی از آنها خریداری شده ولی  سرمایه گذاری تکمیلی و توسعه ای در این شرکت‌ها بطور قطع محصول تلاش مدیران در شستا و صندوق بازنشستگی کشوری بوده است.
 وی با اشاره به اهمیت هم افزایی در مجموعه شرکت های زیر مجموعه شستا افزود: هم افزایی این مجموعه ها با هزینه تمام شده اجرای طرح ها را برای آنها کاهش خواهد داد.
 میرزایی با بیان اینکه ۲۵ طرح شستا بتدریج راه اندازی خواهند شد گفت: شستا در سه سال آینده به بزرگترین شرکت دارنده مجتمع های دامپروری و تولید کننده شیر ایران تبدیل خواهد شد و با برخورداری از ۱۱ مجموعه خدمات رسان بعنوان بزرگترین خانواده در استان ها محسوب می‌شود.
 معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نظام بنگاه داری بزرگ در اصفهان یک پدیده نهادینه شده و جا افتاده است که از پیشکسوتان نسل‌های گذشته صنعت در این استان انسانهای بزرگ، صنعتگر، متخصص و ملی با روحیه خیر جمعی زیادی بودند که در کنار فعالیت‌های صنعتی، بنگاههای خیریه هم داشته اند. 
وی اظهار داشت: مسؤلیت اجتماعی باید شفاف باشد و در هزینه‌ها دیده شود و نمی‌توان از سود برای مسوولیت اجتماعی هزینه کرد بلکه سود مربوط به بازنشسته و سهامداران است و باید نظام نامه ای در این زمینه تدوین شود تا بنگاهها بتوانند کمک‌های موثر خود را در زمینه مسوولیت‌های اجتماعی ارائه دهند. 
نشست هم اندیشی مدیران واحدهای اقتصادی زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری روز شنبه با حضور معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعدادی از مدیران این شرکت ها در شرکت کشت و دامداری فکا اصفهان، برگزار شد.
۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید