اخبار

میرزایی در نشست با معاونین استانداری اصفهان: طرح اشتغال روستایی تجربه موفق در ایجاد اشتغال

میرزایی در نشست با معاونین استانداری اصفهان: طرح اشتغال روستایی تجربه  موفق در ایجاد اشتغال
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در نشست با معاونین استانداری اصفهان اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی طرح اشتغال روستایی یکی از تجارب موفق ایجاد اشتغال در سطح کشور بوده که منجر به تولید محصولات باکیفیت شده است .

حجت الله میرزایی در  این نشست که درمحل استانداری اصفهان برگزار شد، با اشاره به سوابق تاریخی استان اصفهان  در صنعت گفت:  استان اصفهان از دو قرن پیش تا کنون در امور کارآفرین پیشتاز بوده  است..

وی با مقایسه فرهنگ کار  و  کارآفرینی در  استان ها گفت: با توجه به آخرین  نتایج تحلیل نرخ بیکاری در شهرستان ها، هرجا سرمایه گذاری بزرگ و قابل توجهی وجود داشته  نرخ بیکاری آن افزایش یافته است.

وی دلیل وجود این پدیده را تقاضای نیروی کار منطقه برای پیوستن به واحد اقتصادی بزرگ موجود در مجموعه  و عدم تمایل نیروی کار به کارآفرینی واشتغالزایی در آن منطقه عنوان کرد

وی با اشاره به ظرفیت های استان در نقاط مختلف برای محرومیت زدایی و افزایش توانمندی مناطق اظهار داشت: لاز م است در شرق استان فعالیت های بوم گردی و ایجاد فضای گردشگری و در غرب اصفهان توسعه  فعالیتهای کشاورزی و کشت گلخانه ای، تغییر الگوی کشت مورد توجه قرار گیرد .

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص رفع مسأله کمبود نیروی کار ماهر در استان اصفهان اظهار داشت: در مناطق صنعتی  باید  از الگوی آموزش همجواری  بنگاه های بزرگ اقتصادی  استفاده کرد به طوری که تجهیزات و لوازم مورد نیاز فضای آموزشی را واحدهای اقتصادی  فراهم کنند و مربی آموزشی آن توسط اداره کل آموزش  فنی و حرفه ای تأمین شود

میرزایی  ادامه داد: یکی از مصداق های تحقق مسؤولیت اجتماعی اجرای طرح آموزش های همجوار است که می توان در سطح وسیعی از استان این طرح را اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه استان اصفهان در صنایع دانش بنیان و استارت آپ ها ظرفیت بسیار زیادی دارد  اظهار داشت: اصفهان از لحاظ سرمایه انسانی بسیار توانمند است  و لازم است سند توسعه  استارت آپ هابرای استان اصفهان تهیه و تدوین شود.

معاون اموراقتصادی وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی   دو موضوع  معیشت کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی را  به عنوان مهمترین مسایل دولت در حال حاضر عنوان کرد و اظهار داشت: دولت برای حل مسأله همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی  اعتبار قابل توجهی را در بودجه 1400 پیش بینی کرده است.

وی  ضمن قدر دانی از مدیران  شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در استان اصفهان گفت: میران جوان و متخصص در شورای هماهنگی استان حضور دارند که نوع نگاه آنها در جهت حل مسایل است و امیدوارم این  هم افزایی مدیران شورا نتایج خوبی را برای استان در بر داشته باشد.

در ادامه این جلسه یعقوب رستمی مدیر کل  توسعه منابع  انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با بیان اینکه   استان اصفهان در تربیت مدیران توانمند کشوری  و استانی همواره مطرح بوده است افزود: ما در ادارات تعاون کارورفاه اجتماعی استان کارشناسان خبره ای داریم که  توان مدیریت و حل مسایل یک کارگاه و یا واحد اقتصادی را دارند ولی  به دلیل مسایل مالی و معیشتی کارکنان به تذریج انگیزه خود را  برای استفاده از تمام توان کارشناسی خود ازدست می دهند ورفع این مسأله نیاز به توجه مدیریت استان به اداره کل تعاون، کار و رفاه جتماعی  در موضوع بودجه دارد.

معاونین استاندار اصفهان نیز در این جلسه  مسایلی نظیر محرومیت زدایی از استان با متمرکز کردن مسئولیت اجتماعی و ضرورت ایجاد اشتغال به عنوان یکی از مصادیق این موضوع،  کم آبی استان،  گزارش از وضعیت بازنشستگان صندوق فولاد در اصفهان، موضوع شوراهای کارگری و طبقه بندی مشاغل و واحدهای اقتصادی بحرانی را مطرح و پیشنهادات اجرایی خود را ارائه کردند.

۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۰۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید