اخبار

نشست کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان با حضور معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

نشست کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان با حضور معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و  رفاه اجتماعی
معاون امور اقتصادی و جمعی از مدیران ارشد استانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوع مسئولیت اجتماعی با ادبیات اقتصادی پرداختند.

حجت اله میرزایی در این نشست با اشاره به تجارب کشورهای دیگر در خصوص نظام مالیاتی نظام مند گفت: بزرگترین موسسات خیریه مربوط به کشورهایی است که نظام مالیاتی قوی دارند و از هر منبعی که در آمد داشته باشند مالیات بر در آمد و جریان هزینه خانوار ها کاملاً شفاف است.

وی در ادامه گفت: اگر نظام مالیاتی  توانمند باشد  پرداختن به مصادیق مسئولیت های اجتماعی نظیر ارتقا مهارت نیروی انسانی، حفظ میراث فرهنگی، کمک به شادابی جامعه و حوزه پزشکی و حفظ محیط زیست  به خوبی انجام خواهد شد.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سابقه تاریخی استان در کارهای خیرخواهانه  به انجام فعالیت های  شفاف در این زمینه تأکید کرد و افزود: این اقدامات باید دارای نظام حسابرسی و حسابداری بوده و حتی پاسخگو بودن  افرادی که  کمک دریافت می کنند نیز باید در این ساز و کار تعریف شود.

میزرایی  با بیان اینکه  فرصت های اشتغالزایی وسرمایه گذاری  خوبی در استان اصفهان وجود دارد  اظهار داشت توجه به ظرفیت های  شرق استان  و جایگزینی کشت های پرآب به کشت های کم آب بر و توسعه بوم گردی  و استفاده از روش های  نوین کشاورزی و دامداری در غرب استان از اهمیت بالایی برخوردار است .

وی همچنین گفت: شرکت کشت و دامداری فکا یکی از یزرگترین مراکز دامپروری است که  در حال تکثیر شدن در 22 نقطه از کشور است و غرب استان ظرفیت تاُسیس یکی از مراکز دامپروری فکا را دارد.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان سخنان خود گفت: اتاق بازرگانی استان اصفهان "نظام نامه مسئولیت اجتماعی را  برای بهره برداری" حداکثری از ظرفیت  شرکت های شستا تنظیم و  ارائه کند .

مسعود گلشیرازی رئیس هیأت مدیره اتاق بازرگانی صنایع معادن وکشاورزی استان اصفهان ضمن خیر مقدم و ارائه گزارشی از  فعالیت های اتاق بازرگانی استان اصفهان گفت:  لازم است دولت به عنوان سیاست گذار پروژه هایی که محدودیت زدایی است را تعریف کند و با کمترین هزینه بیشترین ضریب نفوذ را داشته باشیم .

معاون وزیر در اتاق بازرگانی

 

۳ اسفند ۱۳۹۹ ۲۰:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید