اخبار

برگزاری جلسه هماهنگی هفته کارگر با حضور مدیران منابع انسانی شرکت های زیر مجموعه شستا

برگزاری جلسه هماهنگی هفته کارگر با حضور مدیران منابع انسانی شرکت های زیر مجموعه شستا
اولین جلسه هماهنگی اجرای برنامه های هفته کارگر با حضور مدیران منابع انسانی شرکت های زیر مجموعه شستا در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان برگزار شد.

در این جلسه احمدرضا پرنده با اشاره به همزمانی هفته کارگر با ماه مبارک رمضان و دهه اکرام گفت: گرامیداشت هفته کارگر در این ایام از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسه گفت: ایجاد دبیرخانه دائمی اجرای برنامه های ویژه کارگر به منظور برنامه ریزی برای تجلیل از کارگران نمونه، گرامیداشت شهدای کارگر  و سایر برنامه های ویژه جامعه کار  و تولید ایجاد شده که قبل از عید نوروز برای هماهنگی و اجرای برنامه های هفته کارگر سال جاری اقدامات خود را آغاز کرده است.

پرنده همچنین گفت: هماهنگی های لازم با شهرداری برای تجلیل وقدردانی از کارگران شهرداری و آذین بندی فضای شهر متناسب با گرامیداشت مقام کارگر بعمل آمده و از صداسیما انتظار داریم جهت تبیین مسائل جامعه کار و تولید و معرفی خلاقیت و نوآوری کارگران اصفهانی فرصت های مناسبی را به هفته کارگر اختصاص دهد.

 این مقام مسئول با بیان اینکه استان اصفهان دارای 6400 شهید کارگر است اظهار داشت: هرشهرستان سه شهید شاخص کارگری را معرفی خواهند کرد تا در هفته کارگر گرامیداشت یاد شهدای کارگر را به صورت مجزا در هرشهرستان برگزار کنیم.

 وی همچنین با اشاره به اقدامات پیشگیرانه واحدهای اقتصادی به ویژه واحدهای زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی در پیشگیری از شیوع کرونا  گفت: تا کنون از93 واحد صنعتی گزارش اقدامات در زمینه پیشگیری از شیوع کرونا را دریافت کردیم و با بررسی گزارش های ارائه شده، واحدهای اقتصادی شاخص در این زمینه را انتخاب و معرفی خواهیم کرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از اجرای برنامه های تکریم کارگران در واحدهای اقتصادی گفت: معمولا واحدهای اقتصادی فراتر از برنامه های پیش بینی شده ستاد هفته کارگر استان در اجرای مراسم و برنامه ریزی فعال هستند که این امر نشان دهنده توجه کارفرمایان به کارگران خود و همچنین اهمیت نقش کارگر در جامعه کار و تولید استان است.

پرنده در قسمتی از جلسه از واحدهای اقتصادی شرکت های شستا بابت کمک به مناطق زلزله زده سی سخت تشکر نمود و افزود: با مشارکت واحدهای اقتصادی ۴ محموله کمک به مردم مناطق زلزله شده اعزام شد.

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در پایان خواستار شد: به منظور تدوین و انتشار برنامه های محوری هفته کارگر اعضای حاضر در جلسه برنامه های خود را در اولین فرصت ممکن به این اداره کل ارائه کنند تا در جدول برنامه استانی قرار گیرد.

وی افزود درسنوات گذشته شاهد دادن افطاری به کارگران و خانواده انها در واحدهای اقتصادی بودیم ولی امسال با توجه به شرایط بیماری کرونا از پیشنهاد و برنامه های مدیران واحدهای اقتصادی استان جهت اهدا بسته های غذایی و معیشتی به  خانواده کارگران خود در شرایط کرونای و دادن افطاری به صورت تأمین مواد اولیه غذایی برای خانواده کارگران تشکر نمود

۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید