اخبار

به مناسبت هفته کار و کارگر:

دیدار و گفتگوی فرمانده انتظامی استان اصفهان با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

دیدار و گفتگوی فرمانده انتظامی استان اصفهان با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی
فرمانده نیروی انتظامی و هیأت همراه به مناسبت روز کارگر با حضور در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با مدیر کل این اداره دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان؛ سردار محمدرضا میرحیدری، ضمن تبریک هفته کارگر از تلاش از حضور مؤثر قشر کارگر در دوران انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس و نهضت سازندگی  یاد کرد و افزود:  جامعه کارگری  همواره برای پایداری نظام پیشتاز بوده و در حال حاضر در جنگ نابرابر اقتصادی که دشمنان علیه نظام مقدس دنبال می کنند  بیشترین فشار و مشکلات را تحمل می کنند.

سردار میرحیدری در ادامه  از 6400 شهید جامعه کارگری در سطح استان  یاد کرد و افزود: وجود این تعداد از شهدا در  قشر کارگرنشانگر  فداکاری همه جانبه و حضور تمام قد این قشر برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی همچنین گفت: لازم است مسوولین دستگاههای اجرایی  تعامل و همبستگی بیشتری را در جهت بهبود شریط امنیت و کاهش آسیب ها  برای این  بخش از جامعه با یکدیگر داشته باشند.

 این مقام مسئول با اشاره به همکاری های این اداره کل با معاونت اجتماعی در حوزه آسیب های اجتماعی  افزود: پلیس آمادگی خود را برای ارتقا  سطح دانش  کارگران  و خانواده های آن ها در همه حوزه های  مرتبط  اعلام میکند وکارشناسان ما  آماده ارائه آموزش های لازم به جامعه کار و تولید با هماهنگی  این اداره کل  هستند.

سردار میرحیدری با اشاره به  قرار گرفتن در آستانه انتخابات و افزایش فعالیت معاندان در ایجاد تحریکات در حوزه های مختلف گفت:  برای پیشگیری از  بروز مشکل در چرخه کار  لازم است با روشنگری و توجیه  مسئولین و کارگران از تحقق اهداف دشمن در این برهه جلوگیری کنیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه کارگران از منظر نجابت و پاک دستی زبانزد هستند؛ اعلام کرد: میزان جرائم در جامعه کارگری  استان به نسبت جمعیت آن بسیار پایین است. 

 وی در خصوص کاهش هزینه ها و خسارات ترافیک برای کارگران گفت:  تعامل  و هم افزایی در حوزه پوشش انتظامی، پوشش ترافیکی و آموزش راننده های سرویس های کارگری  می تواند نقش موثری در کاهش هزینه ها برای کارگران داشته باشد.

سردار میرحیدری در ادامه از اقدامات مجموعه تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در راستای حفظ آرامش جامعه کارگری قدردانی کرد و گفت: هدف از این دیدار خداقوت به جامعه کار و تولید استان در هفته گرامیداشت کارگر بوده که به رقم همه مشکلات برای ادامه حرکت چرخه صنعت و اقتصاد در حال تلاش هستند.

 در ادامه این جلسه کامران کلانی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و شبهای قدر، با بیان اینکه  این اداره کل از دیر باز ارتباط تنگاتنگی با پلیس داشته است افزود: در نتیجه این تعامل بسیاری از  اجتماعات و نارضایتی ها  قبل از تبدیل شدن به بحران به خوبی مدیریت شده است.

 وی  ادامه داد: کارگران به عنوان پیشگامان و طلایه داران  اقتصادی  و در کنار آن ها کادر درمان در چهار موج سنگین شیوع ویروس کرونا با  فداکاری و تاب آوری توانسته اند  از متوفقف شدن چرخ های اقتصاد کشور جلو گیری کنند.

کلانی با بیان اینکه وجه اشتراک بین جامعه کار و تولید و پلیس "امنیت" است اظهار داشت: کارگران  در خط مقدم  جبهه اقتصادی هستند و امنیت اقتصادی را برای کشور فراهم می کنند و ما به عنوان مسئولین باید قدر دان  زحمات  اقشاری باشیم که برای ملت تأمین امنیت می کنند.

وی با اشاره به توافق شورای عالی کار در افزایش 39 درصدی مزد گفت: این امر یک اجماع تاریخی بین کارگران، کارفرما و دولت بوده است.

کلانی بابیان اینکه برای ایجاد تعامل با سایر دستگاه ها تلاش کردیم با تعریف پروژه ها و کار مشترک به  زیان مشترک برسیم گفت: ما نیز آمادگی  داریم در مسائلی چون پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آموزش همکاری های مشترک با نیروی انتظامی داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سالانه 29 هزار  دادخواست کارگری و کارفرمایی در  مراجع حل اختلاف استان رسیدگی می شود افزود: 50 درصد از این شکایات در  اداره شهرستان اصفهان رسیدگی می شود که منجر به حضور تعداد قابل توجهی ارباب رجوع در  این  اداره می شود که برای تأمین امنیت ارباب رجوع و  همکاران ما نیاز به  همراهی پلیس نیروی انتظامی  دارد.

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید