اخبار

برگزاری جلسه شورای اشتغال بخش مهردشت با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان

برگزاری جلسه شورای اشتغال بخش مهردشت با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان
جلسه شورای اشتغال بخش مهردشت با حضور کامران کلانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی، مسئولین و صاحبان صنایع در بخشداری مهردشت برگزار شد.

ابوالفضل ابوترابی در این نشست با اشاره به افتتاح دو اداره در هفته ی گذشته در مهردشت اظهار داشت: امروز با حضور  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان کلنگ پروژه ی احداث ساختمان نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهردشت به زمین زده شد.

وی در ادامه با بیان اینکه بحث نیروی کار امروز تبدیل به یک معضل جدی  در توسعه اشتغال شده است؛آمادگی خود را برای همکاری در جهت حل این معضل اعلام کرد.

کامران کلانی در این نشست با اشاره به کاهش نرخ بیکاری  در زمستان ۹۹ نسبت به زمان مشابه در سال گذشته گفت: یکی از مشکلات فعلی در استان اصفهان خروج سرمایه و سرمایه گذاری برخی سرمایه گذاران در خارج از استان است که توسعه اشتغال استان را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی ادامه داد: یکی از اتفاقات خوبی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور دکتر منصوری معاون اشتغال رقم خورده است نگاه ویژه به کارآفرینی و توسعه بوده است.

کلانی با بیان اینکه درصد زیادی از بیکاران استان اصفهان فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند افزود: برای حل این مساله  چند اقدام در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسئول اجرای طرح پویش (اشتغال همزمان با تحصیل)با همکاری دانشگاه آزاد و اتاق بازرگانی  را از جمله طرحهای موفق در مهارت آموزی عملی دانشجویان عنوان کرد.

کلانی  ادامه داد: در اقدام دوم مذاکراتی با قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح در حال انجام است که سربازان در حین انجام خدمت وظیفه، مهارت کسب کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان مهارت آموزی اقشار مختلف را اقدام بعدی در این زمینه عنوان کرد و توضیح داد: در این طرح قشرهایی از افراد جویای کار مانند زنان سرپرست خانوار، زندانیان و دیگر اقشار در یک مرحله آموزش می بینند و در مرحله ی بعدی تأمین هزینه برای راه اندازی کسب و کار آنها انجام می شود.

کلانی همچنین گفت: در راستای ایجاد اشتغال مهمترین رسالت  ما تأمین نیروی کار است و در تلاشیم نگذاریم صاحبان صنایع به دلیل نبود نیروی کار ماهر  تعطیل شوند.

وی در پایان صحبت های خود از آغاز عملیات اجرایی احداث ساختمان نمایندگی کار، تعاون و رفاه اجتماعی بخش مهردشت خبر داد.

مهردشت یکی از بخشهای تابع شهرستان نجف‌آباد و شامل شهرهای دهق و علویجه می باشد.

 

۲۰ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید